Цьогоріч місто витратить понад 40 мільйонів гривень на ремонт фасадів та дахів житлових будинків

Це майже на 8 мільйонів менше, аніж минулого року.

Цього року у Львові за кошти міста заплановано витратити понад 44 мільйони гривень на ремонт дахів та фасадів житлових будинків, що на майже 8 мільйонів менше, аніж минулого року.

Відповідні дані надало Управління житлового господарства ЛМР у відповідді на інформаційний запит.

Зазначено, що цього року місто витратить 44 мільйони 276 тисяч гривень на ремонт дахів житлових будинків, з яких вже 3,9 млн гривень було витрачено. Тоді ж на ремонт фасадів заплановано лише 356 тисяч гривень. З цих коштів станом на червень місяць було витрачено 116,9 тисяч гривень.

Варто зауважити, що це на 7,6 мільйона гривень менше, аніж минулого року. Адже у 2018 році Львів виділив 51 мільйон 257 тисяч гривень на ремонт дахів та 712 тисяч гривень на роботи з ремонту фасадів житлових будинків.

Виділення таких коштів на ремонт чужої приватної власності є однією із «чорних дір» для бюджету міста. Адже ремонтуючи фасад або ж дах будинку за кошт громади збільшують вартість нерухомості, яке належить приватним особам. Водноча у Європі на ремонт житлових будинків у центрі міста не виділяють, а навпаки, вони ще й можуть накласти штраф та зобов’язати відремонтувати його власним коштом.

Раніше Валерій Веремчук, депутат Львівської міської ради, керівник фракції «Громадський рух «Народний контроль» розповідав журналісту ІА Вежа, що раніше ремонтували багатоквартирні будинки бюджетним коштом тому, що квартири належать мешканцям, а будинок де-юре належав громаді міста.

Сьогодні ж Закон про житловий фонд говорить, що дах, сходові клітини, ліфти, підвали, фасади, фундаменти, мережі – це все спільна власність власників квартир.

Варто зазначити, що Валерій Веремчук є одним із ініціаторів програми підтримки мешканців багатоквартирних будинків, незалежно чи вони створять ОСББ, чи підуть до управляючої компанії приватної або муніципальної. В програмі передбачено певний відсоток співфінансування робіт мешканцями та містом: якщо це виведення з аварійного стану – 10% мешканці та 90% місто, якщо стосується ліфтів – інший відсоток, дахи – в залежності від площі та поверховості будинку. Ці відсотки прописані з чітким розумінням, скільки доведеться платити власнику житла з одного квадратного метра.

категорії
Новини ЛьвівщиниСуспільство

Публікації по темі