Цьогоріч на Львівщині збудують 43 амбулаторії загальної практики сімейної медицини

Задля розвитку і підтримки сільської медицина на Львівщині збудують 43 амбулаторії практики сімейної медицини

Задля розвитку і підтримки сільської медицина на Львівщині збудують 43 амбулаторії практики сімейної медицини.

Амбулаторії загальної практики сімейної медицини мають стати сучасними закладами, які будують збудовані за уніфікованими проектами. Будівництво сільських амбулаторій має охопити всю територію Львівської області.  Такі заклади мають на меті забезпечити проведення профілактичних заходів, надання населенню кваліфікованої первинної лікувально-профілактичної допомоги.

“Згідно наказу Мінрегіону на цей рік затверджено 43 проекти нового будівництва амбулаторій”, – розповів Андрій Васько, заступник директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Загалом, на порталі публічних закупівель Prozorro вже опубліковано 43 тендери на будівництво амбулаторій у різних районах Львівської області. З них укладено 41 угоду з компаніями на будівельні роботи. Загалом, на будівництво амбулаторій буде витрачено 319 мільйонів 166 тисяч гривень. Роботи з будівництва планують закінчити до кінця 2019 року.

Окрім того, у двох тендерах аукціони з визначення переможця іще не відбулись. Це тендери на будівництво амбулаторії групової практики в с. Суховоля та с. Бартатів Городоцього району. Аукціони розпочнуться 14 та 15 січня цього року.

Андрій Васько розповів, що кошти, виділені на будівництво амбулаторій є цільовою субвенцією в рамках Закону України про підвищення доступності якості медичного обслуговування в сільській місцевості. Відповідний проект затверджений в постанові 983 Кабінету Міністрів України. Згідно з постановою на будівництво передбачено близько 375 мільйонів гривень, які будуть розподілені по території Львівської області.

Варто зазначити, що завдяки порталу публічних закупівель Prozorro область зекономить на будівництві таких амбулаторій майже 25,5 мільйонів гривень. Загалом, очікувана вартість тендерів становила 344 млн 643 тис. гривень, не враховуючи тендери, стосовно яких ще не провели аукціони.

«Є перелік затверджений наказом Мінрегіону, який ми подавали спільно з нашими територіями. Тобто, ми знаходили найбільш проблемні місця, які потребують будівництва нових амбулаторій. Це включно, і в новостворених ОТГ, і в районах, де вже є старі амбулаторії, але деякі з них сьогодні в непридатному стані, тому їх потрібно замінити на нові. Таким чином ми вибрали колегіально території, де будуватимуть нові амбулаторії», – розповів заступник директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Найбільше амбулаторій збудують цього року у Пустомитівському районі – 6 будівель. По три будівлі амбулаторій загальної практики сімейної медицини збудують у Стрийському районі, Яворівському, Сколівському, у Жовківському та три у Городоцькому районі. Також, по дві амбулаторії збудують у Турківському, Сокальському, Мостиському, Радехівському, Жидачівському, Старосамбірському, Самбірському та Золочівському районах. У Кам’янко-Бузькому, Буському, Дрогобицькому, Миколаївському та Бродівському районах побудують лише по одній амбулаторії.

Найбільше коштів витратять на будівництво амбулаторії у селі Дубравка, Жидачівського району – 13 мільйонів 240 тисяч гривень. А також на будівництво амбулаторії у селі Пасіки-Зубрицькі – понад 12 мільйонів 800 тисяч та селі Ямпіль – 12 млн 118 тис. гривень.

А от найдешевшим будівництво амбулаторії буде у селі Долішнє – 4 мільйони 798 тисяч гривень. Також низька вартість будівництва амбулаторії закладена у селі Тухолька, сума робіт становитиме майже 5 млн гривень.

Андрій Васько зазначив, що окрім будівництва багато існуючих амбулаторій потребують дооснащення, в тому числі медичним обладнанням.

Нагадаємо, що 8 січня 2018 року прес-служба ЛОДА повідомила, що в області розпочалось будівництво 4 амбулаторій загальної практики сімейної медицини у Перемишлянському, Стрийському та Турківському районах.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі