ЦВК зробила заяву стосовно російських спостерігачів на виборах

ЦВК просить іноземні держави та міжнародні організації врахувати відповідально приймати рішення про направлення офіційних спостерігачів.

Центральна виборча комісія звернулася до іноземних держав та міжнародних організацій щодо ретельного відбору під час ухвалення рішення про направлення офіційних спостерігачів на вибори в Україні, зважаючи на те, що РФ за законом визнано державою-агресором.

Про це йдеться у заяві ЦВК.

“ЦВК займає послідовну позицію щодо мінімізації ризиків та загроз втручання Російської Федерації в проведення чергових виборів Президента України 31 березня 2019 року. Саме тому Комісія звертає увагу всіх іноземних держав та міжнародних організацій, які мають намір здійснювати спостереження за ходом виборчого процесу, що положеннями Закону України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях” Російську Федерацію визнано державою-агресором, яка чинить злочин агресії проти України та здійснює тимчасову окупацію частини її території”, – вказали у ЦВК.

Окрім того, ЦВК наголошує, що “на сьогодні в Україні діє кримінальна відповідальність за перетинання державного кордону України з метою заподіяння шкоди інтересам держави або особою, якій заборонено в’їзд на територію України, або представниками підрозділів збройних сил чи інших силових відомств держави-агресора у будь-який спосіб поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску без відповідних документів чи за документами, що містять недостовірні відомості”.

“У зв’язку з цим Центральна виборча комісія просить іноземні держави та міжнародні організації врахувати зазначену інформацію при прийнятті рішення про направлення офіційних спостерігачів”, – додали у ЦВК.

Нагадаємо, раніше повідомляли, що Центральна виборча комісія України ліквідувала 5 дільниць для голосування в Російській Федерації.

Про ліквідацію дільниць свідчить постанова №274, яку оприлюднено на сайті ЦВК від 31 грудня. Зокрема в ній зазначено, що ЦВК розглянула подання Міністерства закордонних справ України від 19 грудня 2018 року щодо внесення змін до переліку закордонних виборчих дільниць, утворених на постійній основі.

категорії
Суспільство

Публікації по темі