Дайджест новин 10 червня: суд щодо розпуску ВРУ та штрафи від ДФС

Головні новини 10 червня.

Про суд щодо розпуску ВРУ. Фактична відсутність коаліції у парламенті стане основним аргументом Адміністрації Президента України під час доведення у Конституційному суді конституційності указу Глави держави про розпуск Верховної Ради.

Про штрафи. ДФС нарахувала 194,2 мільйона штрафів за порушення у сфері готівкових операцій. Для залучення несумлінних підприємців до оподаткування та дотримання вимог законодавства ДФС здійснює постійний контроль за проведенням готівкових операцій. Для цього застосовуються документальні та фактичні перевірки.

Про острів. Прокуратура повернула державі острів на річці Козинка оціночною вартістю близько 433 мільйонів гривень і площею 32 га на території Обухівського району Київської області. Сьогодні у сфері готівкових операцій суб’єкти господарювання для мінімізації сплати податків застосовують низку схем. Найчастіше це – продаж необлікованого товару та незастосування касових апаратів. Внаслідок таких махінацій бюджет зазнає значних недонадходжень.

Про НБУ. Національний банк у період з 3 по 7 червня купив на міжбанківському валютному ринку 102,7 млн доларів. Зокрема, НБУ купив 60 млн доларів за допомогою механізму Matching, а 42,7 млн доларів — за процедурою інтервенцій за єдиним курсом. З початку року, використовуючи Matching, НБУ купив 815,5 млн доларів, продав – 108,5 млн доларів. Всього з початку року НБУ купив на міжбанку 1419,4 млн доларів, а продав 231,43 млн доларів.

Про ліси. За перше півріччя 2019 року лісогосподарські підприємства, що належать до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, відтворили ліси на площі 35 852 гектари. Відтворення лісів складається з cадіння та висівання лісу (майже 25 тисяч гектарів), cприяння природному поновленню лісів (більше 10 тисяч гектарів), cтворення нових лісів (майже 1,4 тисячі гектарів). Відповідно до законодавства, надається один-два роки, протягом яких необхідно відтворити ліс на місці суцільних зрубів або згарищ. Такий період обумовлений необхідністю підготовки ґрунту та інших заходів для садіння лісу або сприянню його природному поновленню. Основне правило: скільки було зрубано – стільки і посаджено.

 

категорії
ЕкономікаПолітикаСуспільство

Публікації по темі