Дайджест новин 16 травня: інавгурація Зеленського та валютна лібералізація

Головні новини 16 травня.

Валютна лібералізація. Національний банк України скасував валютний контроль за дотриманням граничних термінів розрахунків за контрактами експорту робіт, послуг і прав інтелектуальної власності. Як повідомляється на сайті НБУ з посиланням на постанову №67, яка набирає чинності з 16 травня, також регулятор скасував контроль термінів розрахунків для низки операцій з експорту та імпорту важливих товарів, зокрема, для забезпечення обороноздатності країни, забезпечення медичних послуг для українців і розвитку авіаційно-космічного будівництва.

Інавгурація Зеленського. Депутати проголосували за проведення інавгурації новообраного президента 20 травня.Вже у понеділок о 10 годині ранку Володимир Зеленський складе присягу українському народу та офіційно приступить до виконання обов’язків Президента України.

ООН і Україна. Організації зі структури ООН реалізують проекти міжнародної технічної допомоги на суму в 46 млн доларів. Вчора, 15 травня, відбулося перше засідання Керівного комітету високого рівня із впровадження Рамкової програми партнерства між Урядом України та ООН на 2018-2022 роки.

Нові пасажирські вагони. Укрзалізниця звернулась до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з проханням про державну підтримку залізничних перевезень. Загалом у зверненні йдеться про 7,1 млрд відповідних призначень з Державного бюджету. Бюджетні кошти мають виділятись відповідно до статей 9 та 10 Закону України «Про залізничний транспорт».

Нові ДБН. На українських трасах планують робити дорожню розмітку зі світловідбиваючими вставками. У змінах до ДБН В.2.3-4-2015 «Автомобільні дороги. Частина І. Проектування. Частина II. Будівництво» унормовано можливість використання дорожньої розмітки зі спеціальними світловідбиваючими вставками.

категорії
ЕкономікаПолітикаСуспільство

Публікації по темі