Дайджест новин 18 червня: покупки Нацбанку та нові катери для прикордонників

Головні новини 18 червня.

Про Нацбанк. Національний банк у період з 10 по 14 червня купив на міжбанківському валютному ринку 135,1 млн доларів.  Згідно з даними, НБУ купив 62,5 млн доларів шляхом використання механізму Matching. 72,6 млн доларів було куплено за інтервенції за єдиним курсом.

Про катери для прикордонників. Україна та Франція спільно вироблятимуть патрульні катери для прикордонників. Військовослужбовці Державної прикордонної служби України будуть використовувати їх для моніторингу кордону та спеціальних операцій Про це сьогодні, 18 червня, заявив Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

Про центри безпеки. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує впровадження проекту з будівництва сучасних центрів безпеки громадян у об’єднаних територіальних громадах. Такі центри безпеки міститимуть в одній будівлі пожежну частину, екстрену медичну допомогу та поліцейський пункт. Головною метою створення проекту є підвищення безпеки громадян у громадах та надання своєчасної допомоги у разі пожежі чи іншої надзвичайної ситуації.

Про новий рейс. Ірландський лоукост Ryanair відкрив рейс з Харкова до польського Кракова. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр інфраструктури Володимир Омелян. Рейси Ryanair Харків-Краків будуть здійснюватися два рази на тиждень, по понеділках і п’ятницях. Ціни на квитки на цей рейс стартують від 12 євро.

Про Нафтогаз. НАК «Нафтогаз України» завершила виплати за кредитними угодами на 500 млн доларів США, отриманими під гарантії Світового банку та під державні гарантії України. Як повідомлялось, у 2019 році Нафтогаз планує закачати до підземних газових сховищ приблизно на 3 млрд куб. м газу більше, ніж у минулому році. Це пов’язано з ризиками газового шантажу з боку Росії після завершення з 1 січня 2020 року дії транзитної угоди. За оцінками експертів Нафтогазу, щоб уникнути цих ризиків, до початку опалювального сезону у ПСГ України має бути накопичено близько 20 млрд куб. м газу.

 

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі