Дайджест новин 2 травня: рекордний залишок на казначейському рахунку та запуск нового сервісу від Пенсійного фонду

Головні новини за 2 травня.

Про кошти на Єдиному казначейському рахунку. Залишки коштів на Єдиному казначейському рахунку на початок травня 2019 року становили 36,85 мільярда гривень, що в 2,5 рази або на 22 мільярди більше в порівнянні з показником на початок квітня. Досягнутий на початок травня показник – рекордний для цієї пори року: попередній максимум у 31,07 млрд грн був зафіксований на початку травня 2017 року.

Про веб-сервіс від Пенсійного фонду. Задля ефективної взаємодії з громадянами та оперативного надання інформації на веб-порталі електронних послуг Пенсійним фондом України впроваджено ряд сервісів, орієнтованих на пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників.

Про нові штрафи. В Україні набули чинності штрафи за безпідставне використання назви і символів Національної поліції. Верховна Рада ухвалила цей закон у жовтні 2018 року. Документ частково набув чинності у листопаді того ж року.

Про ДБН. Тепер для проектування висотних будівель та всіх об’єктів зі значним класом наслідків — великі стадіони, лікарні, ЖК, ТРЦ, школи та інші будівлі, які не ідентифікуються як об’єкти підвищеної небезпеки, використовується нова карта сейсмічного районування. Це дозволить зменшити інтенсивність сейсмічного впливу на 1 бал та, за підрахунками експертів, сприятиме підвищенню безпеки будівель до 15% та більш якісному їх проектуванню.

Про зниження комісії на банківські перекази. Платіжні системи Visa та MasterCard погодилися знизити комісію на банківські перекази між країнами-членами ЄС. Комісія буде знижена на 40% відповідно до антимонопольного законодавства.  Таким чином платіжні системи уникнули антимонопольного розслідування та штрафів від Єврокомісії за зловживання монопольним становищем на ринку платіжних систем ЄС.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі