Дайджест новин 22 квітня: продовження справи ПриватБанку та фінансування партій з бюджету

Головні новини за 22 квітня.

Про справу Приватбанку. Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про розірвання договору особистої поруки Ігоря Коломойського за кредитами рефінансування Приватбанку, отриманими до входження держави в капітал. У Нацбанку повідомили про намір оскаржити це рішення суду. Фактично він взяв на себе особисті зобов’язання за погашення заборгованості банку перед НБУ, яка на сьогодні становить 9,2 млрд гривень.

Про фінансування партій. Бюджетне фінансування отримають п’ять парламентських партій: Народний фронт – 36,36 млн грн; Партія Блок Петра Порошенка Солідарність – 35,84 млн грн; Радикальна партія Олега Ляшка – 12,23 млн грн; ВО Батьківщина – 9,33 млн грн, об’єднання САМОПОМІЧ отримає 32,16 млн грн, з яких 14,14 млн грн – це кошти за дотримання передбаченого законодавством гендерного принципу.

Про нові ДБН. У нових ДБН “Інклюзивність будівель і споруд” введена обов’язкова вимога — передбачати доступні туалетні кімнати на кожному поверсі в усіх нових і реконструйованих громадських закладах з розрахунковою чисельністю відвідувачів більше 50-ти. Нова норма вступила в дію з 1 квітня цього року.

Про посівну. Проведено сівбу ранніх ярих зернових та зернобобових культур на площі 2,1 млн га або 93% до прогнозу. З них посіяно: пшениці – 154 тис. га (92%); вівса – 179 тис. га (92%); гороху – 285 тис. га (84%). Крім того, посіяно кукурудзи на зерно – 545 тис. га (12%), цукрових буряків – 202 тис. га (82%), соняшнику – 1,4 млн га (25%), сої – 76 тис. га (4%).

Про роумінг для українців. Польща ініціюватиме низку нових пропозицій з боку ЄС для країн Східного партнерства для підвищення статусу цього проекту. Мова йде про наближення правових систем країн-партнерів до європейських систем, про моніторинг їх розвитку у втіленні європейської спадщини.

категорії
Суспільство

Публікації по темі