Дайджест новин 23 квітня: нові ціни на газ та Закон про соціальні послуги

Головні новини за 23 квітня.

Про нові ціни на газ. За дорученням Кабінету Міністрів України (КМУ), НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не тільки уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, але й зменшити її до рівня 8247 грн за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна). Цей механізм передбачає наступний підхід до формування ціни: якщо ринкова ціна газу для промислових споживачів є нижчою за встановлену у постанові КМУ від 19 жовтня 2018 №867, ціна для населення відповідно знизиться.

Про нові ДБН. У нових змінах у ДБН “Внутрішній водопровід та каналізація. Частина І. Проектування. Частина ІІ. Будівництво” чітко визначено витрати води на полив теплиць, парників та присадибних ділянок при проектуванні систем внутрішнього водопостачання, каналізації і водостоків. Зміни вступили в дію з 1 березня цього року. За підрахунками експертів, такі зміни дозволять до 20% скоротити витрати води на полив.

Про соціальні послуги. Президент України Петро Порошенко підписав Закон про соціальні послуги № 4607. Законом передбачено розширення повноважень місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань організації надання соціальних послуг. Зокрема, на місця передаються повноваження з утворення, реорганізації та ліквідації Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Крім того, документом уточнюється поняття соціального супроводу, як “комплексу заходів, спрямованих на запобігання потраплянню сімей, дітей, молоді та інших осіб у складні життєві обставини, подолання таких обставин та мінімізацію їх наслідків”.

Про контроль туроператорів. У Міністерстві зняли мораторій на проведення планових перевірок, змінили критерії оцінки ступеню ризику від провадження туроператорської діяльності, а також посилило Авіаційні правила України “Правила повітряних перевезень та обслуговування пасажирів і багажу”. Сьогодні Мінекономрозвитку разом з представниками інших міністерств та профільних органів, провели нараду щодо вжитих заходів з недопущення повторення ситуацій із затримками чартерних рейсів та готовності до літнього туристичного сезону 2019 року.

Про кредитування бізнесу. Банки оптимістично оцінюють перспективи зростання кредитування населення та бізнесу як у II кварталі 2019 року, так і у наступні 12 місяців. Крім того, третій квартал поспіль зберігаються позитивні очікування фінустанов щодо припливу депозитів. Оптимізм банків стосовно приросту депозитів населення зберігається вже чотири роки проте останні три квартали поспіль очікування банків є найбільшими. Припливу депозитів очікують 66% опитаних – найвище значення показника за весь період опитування. Водночас, 72% респондентів розраховують на приплив коштів бізнесу.

категорії
Суспільство

Публікації по темі