Дайджест новин 25 квітня: закон про мову, підтримка від НАТО, “Кіноквартал” і антикорупційне бюро

Головні новини 25 квітня.

Закон про мову. Верховна Рада ухвалила законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної”. Цей закон регулює функціонування і застосування української мови як державної в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Окрім того, визначено коло осіб, які повинні знати українську. Такими є народні депутати, державні службовці, офіцери, судді, дипломати, члени Національного агентства з питань запобігання корупції, медичні працівники та ін. Рівень володіння державною мовою встановлює  Національна комісія зі стандартів державної мови, а перевіряє Центр української мови.

Підтримка від НАТО. Країни-члени НАТО збільшують власні внески до низки Трастових Фондів задля підтримки України. Зокрема, йдеться про Трастовий Фонд із роззброєння, захоронення радіоактивних відходів та медичної реабілітації військовослужбовців, поранених в АТО.

Режим спільного транзиту. Верховна Рада підтримала у першому читанні, розроблений Міністерством фінансів, проект Закону №9532 «Про режим спільного транзиту». Законопроект покликаний наблизити українське законодавство у митній сфері до митного законодавства Європейського Союзу шляхом імплементації положень Конвенції про процедуру спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами відповідно до зобов’язань, закріплених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Логістичний коридор. Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів запропонував створити через Україну логістичний коридор Китай-Україна-ЄС. Пан Кубів пояснив, що проект «Один пояс, один шлях» має на меті посилити геополітичну співпрацю між Азією і Європою, тому саме Україна має важливе значення у його реалізації.

Зеленський і розслідування антикорупційного бюро. Національне антикорупційне бюро почало розслідування за фактом можливої розтрати коштів Державного агентства з питань кінокомпанією Володимира Зеленського “Кіноквартал”

 

категорії
ЕкономікаПолітикаСуспільство

Публікації по темі