Дайджест новин 26 квітня: впровадження нових ДБН та відкриття центру моніторингу безпеки руху

Головні новини за 26 квітня.

Про центр моніторингу. Вчора, 25 квітня 2019 року, в офісі компанії «Нокіа Солушенз енд Нетворкс Україна» відбулось офіційне відкриття центру моніторингу безпеки руху – першого проекту в Україні «Розумна дорога». Проект націлений на впровадження інтелектуальних транспортних систем за допомогою новітніх телекомунікаційних стандартів. Він дозволить надавати інноваційні послуги, пов’язані з різними видами транспорту, регулюванням та моніторингом руху. Він також дасть можливість користувачам бути більш інформованими, підвищить безпеку та розумне використання транспортних мереж.

Про нові ДБН. У нових ДБН «Споруди транспорту. Залізниці колії 1520 мм. Норми проектування» введено обов’язкове влаштування спеціальних огороджень для недопущення виходу на колії сторонніх людей. За підрахунками експертів це дозволить на 30% зменшити аварії і нещасні випадки на коліях. Згідно з цією нормою, для недопущення виходу на колії на ділянках організації швидкісного руху поїздів в усіх випадках слід встановлювати огороджувальні паркани або ділянки лісів у вигляді лісосмуг.

Про збільшення купівлі валюти Нацбанком. У II-III кварталах 2019 року Національний банк має намір купувати до 20 млн дол. на день для нарощування міжнародних резервів. Ця сума на 5 млн дол. більша порівняно з кількісним індикатором, який діяв з лютого 2019 року. За розрахунками Національного банку, купівля до 20 млн дол. на день не буде істотно впливати на ситуацію на міжбанківському ринку.

Про спрощення у будівництві. Тепер для реалізації проектів будівництва не потрібно окремо отримувати технічні умови у Державній службі із надзвичайних ситуацій. Адже вимоги щодо пожежної і техногенної безпеки вже прописані у державних будівельних нормах. Таким чином, було скорочено кількість дозвільних процедур на одну і терміни їх проходження для будівництва об’єктів (на 15 днів).

Про зупинку транзиту нафти. Україна призупинила транзит російської нафти через Білорусь. 25 квітня 2019 року о 21.43 год АТ “Укртранснафта” вимушено призупинило транзит нафти магістральним нафтопроводом “Мозир-Броди” (МН “Дружба”). Таке рішення компанія прийняла керуючись угодою про надання послуг з транспортування нафти територією України.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі