Дайджест новин 3 вересня: про скасування депутатської недоторканості та недовиконаний бюджет

Головні новини 3-го вересня.

Про скасування депутатської недоторканості. Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроект №7203, який передбачає зняття недоторканності з народних депутатів. Документ передбачає скасування недоторканності з 2020 року. Закон набуде чинності з 1 січня 2020 року. За прийняття проголосували 373 депутати.

Про недовиконаний бюджет. Доходи державного бюджету в серпні 2019 року склали 87,6 млрд грн, що на 9% нижче від плану та на 6,9% менше порівняно з серпнем минулого року.

Про цілодобові платежі в банках. Національний банк передбачає, що з 1 квітня 2020 року Система електронних платежів (СЕП) НБУ почне працювати в режимі 23/7. Перехід на 24-годинний режим роботи заплановано на 2021 році.

Про нову команду митниці. Мінфін затвердив нову структуру і штатний розпис Державної митної служби України (ДМС). Гранична чисельність працівників центрального апарату склала 571 особу.

Про фінансування медицини в громадах. Майже 100 проектів із будівництва, реконструкції та капітального ремонту у сфері охорони здоров’я та соціального захисту в громадах на понад 65 млн грн буде профінансовано із субвенції на розвиток інфраструктури об’єднаних територіальних громад у 2019 році.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі