ДБН: у судах повинні проектувати фонтанчки з питною водою

Вода повинна бути у вільному доступі для всіх відвідувачів, підсудних та працівників установи.

Мінрегіон пропонує проектувати у приміщеннях судів фонтанчики з питною водою, які повинні бути у вільному доступі для всіх працівників, підсудних та відвідувачів.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства регіонального розвитку.

Фонтанчики повинні бути дворівневими, щоб ними могли скористатись як дорослі, так і діти чи люди на інвалідних візках. Доступ до води повинні забезпечити не тільки у публічному просторі суду, а й у конвойних приміщеннях.

“Банальне, але дуже важливе питання – забезпечення приміщень судів питною водою. Сьогодні у чинних будівельних нормах щодо цього немає жодних вимог. Звичайно, що службові кабінети суддів та працівників  апарату  облаштовуються кулерами з водою або забезпечуються водою у пляшках. Проте підсудні не завжди мають доступ до питної води. Для них нормами передбачено лише наявність санвузла у конвойному приміщенні. Ці норми потрібно переглядати та змінювати. Адже мова йде про одну з базових природних потреб людини, яку має забезпечити право на вільний доступ до питної води”, — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, Лев Парцхаладзе.

Довідка

ДБН В.2.2-26:2010 “Будинки і споруди. Суди” встановлюють вимоги до проектування нових і реконструкції існуючих будинків під суди, а також приміщень судів, вбудованих у будинки іншого призначення.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, нещодавно Мінрегіон запропонував виключити з ДБН пункт про металеве огородження у залах судових засідань. Замість грат повинні встановлювати конструкцію з ударотривкого та куленепробивного скла.

Додамо, у проект нових змін до державних будівельних норм “Вулиці і дороги населених пунктів” вже внесено новий пункт, який дає можливість влаштовувати наземні пішохідні переходи із “косою зеброю” під кутом до тротуару до 70 градусів.

Також, у проекті «Вулиці і дороги населених пунктів» міститься обов’язкова вимога – влаштовувати на тротуарах біля пішохідних переходів захисне огородження, а саме – металеві стовпчики. Це необхідно для безпеки пішоходів і стосується як будівництва нових доріг, так реконструкції та капремонту існуючих.

категорії
Суспільство

Публікації по темі