ДБН: в Україні унормували використання світлодіодних світильників

Новими ДБН запроваджено можливість використання фотолюмінісцентних покажчиків (знаків безпеки) у випадку евакуації людей з приміщень.

У нових ДБН щодо освітлення (ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення») унормовано використання світлодіодних світильників як освітлювальних приладів при проектуванні будівель. Норми вже опубліковані та вступили в дію з 28 лютого цього року.

Про це інформує “Урядовий портал”.

«Сьогодні близько 10-20% всього енергоспоживання в будинках витрачається саме на освітлення. І, за даними багатьох дослідників, значною мірою саме від вибору правильних систем освітлення приміщень залежить їх енергоефективність. З усіх країн Європи саме Україна має чи не найнижчий рівень енергоефективності у цьому питанні. Про що взагалі казати, якщо донедавна у будівельних нормах щодо освітлення навіть не було прописано можливість використання світлодіодів, які вже років 10, якщо не більше, є у всіх в широкому вжитку. Тому в ДБН ми унормували використання такого освітлення на рівні з іншими», – написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, це сприятиме енергозбереженню та значній економії на освітленні, а також підвищенню комфортних умов для людей.

Крім цього, новими ДБН запроваджено можливість використання фотолюмінісцентних покажчиків (знаків безпеки) у випадку евакуації людей з приміщень.

категорії
Суспільство

Публікації по темі