Де в Україні будують найбільше: статистика по регіонах

Тенденції будівництва зростають.

За 9 місяців 2018 року кількість житлових будівель, на які отримано документи на право нового будівництва в Україні, становила 23 тисячі 233 одиниці.

Таку інформацію оприлюднила Державна служба статистики.

Найбільшу кількість документації затвердили у Київській області – 5 тисяч 120 об’єктів. За січень-березень 2018 року тут отримали документи на будівництво 1410 об’єктів, за березень-червень – 1699 об’єктів, а за червень-вересень – 2 тисячі 11 споруд.

На другому місці Львівська область (2 тисячі 551 об’єкт). Відповідно до даних Держстату, за січень-березень 2018 року було надано відповідні документи на право будівництво 833 у житлових приміщеннях. За березень-червень ця цифра зросла на 858 одиниць. За червень-вересень Львівщина втримала позиції і надала документи на будівництво ще 860 житлових будинків.

Третя у списку – Волинська область. Загалом тут планують будувати 1 тисячу 738 об’єктів. За січень-березень 2018 року отримали документи на будівництво 637 об’єктів, за березень-червень – 525 об’єктів, а за червень-вересень – 576.

Найменша кількість об’єктів нового будівництва, на які отримали документи, зосереджена на Луганщині – 67 об’єктів. Проте Держстат наголошує, що «дані наведено без урахування частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях».

У Держстаті також зазначають, що загальна площа вищезгаданих житлових будівель становить 486 тисяч 637 кв.м.

Найбільшу площу збудовані житлові будинки займатимуть у Київській області – 136 тисяч 61 кв.м. Позаду опинилась і сама столиця, яка, хоч за кількістю об’єктів нового будівництва була на передостанньому місці, та за площею цих споруд – в трійці лідерів. На третьому місці – Львівська область.

Якщо порівнювати ці дані із інформацією за 2017 рік, то трійка авангардних у сфері будівництва областей не змінилася. Київська, Львівська та Волинська області у відповідній послідовності займають перші місця в Україні за кількістю житлових будівель, на які отримано документи на право виконання будівельних робіт.

Останньою минулоріч також була Луганщина.

Враховуючи показники загальних площ житлових будівель, на першому місці з відривом у майже 3 тисячі кв.м – місто Київ. Другою була Львівщина, а замикала трійку лідерів Київська область.  Найменшу площу, згідно з отриманими у 2017 році документами, забудовували у Кіровоградській області.

Загалом, якщо брати до увагу тенденції, то кількість об’єктів, документи на будівництво яких були отримані у 2018 році, зростає практично щокварталу. Так, у січні-березні таких житлових будинків було – 7 тисяч 223, за березень-червень отримали документи на побудову ще 7 тисяч 608, а за червень-вересень – 8 тисяч 402 об’єкти.

категорії
Суспільство

Публікації по темі