Держава допоможе українцям у придбані житла

З наступного року в Україні запустять кредитну програму, згідно з якою придбати квартиру можна буде без першого внеску і на термін до 20 років. 

З наступного року в Україні запустять кредитну програму, згідно з якою придбати квартиру можна буде без першого внеску і на термін до 20 років. Як буде працювати нова схема, в ефірі одного з телеканалів пояснив начальник Управління іпотечного кредитування В’ячеслав Фролов.

У проекті Державної іпотечної установи (ДІУ) передбачена кредитна програма, згідно з якою українці зможуть купити квартиру без першого внеску і на термін до 20 років.

В рамках нової програми в першу чергу планують забезпечити житлом 30,4 тис. Сімей – ветеранів АТО, військових і пільговиків. Пізніше черга може дійти і до простих українців. В першу чергу житло планують видавати в лізинг в Києві, Дніпрі та Одесі.

Фінансовий лізинг будуть оформляти під 15,3% річних. До того моменту, поки боржник повністю не відшкодує вартість квартири з відсотками, нерухомість буде знаходитися у власності ДІУ.

Згідно з програмою, відомство буде купувати житло у забудовників, робити в квартирах ремонт і обладнати необхідними меблями, а потім віддавати квартири в лізинг. Планується, що українці будуть платити за житло рівними частинами.

Наприклад, за квартиру вартістю 600 тис. Гривень щомісяця доведеться виплачувати близько 8 тис. Гривень протягом 20 років. У ДІУ запевняють, що ціна квартири за такою схемою буде навіть менше, ніж орендна плата в такій же квартирі.

Якщо квартиру будуть давати родині бійця ООС або АТО, то відсотки може виплачувати місцева влада в рамках спеціальних програм. Тоді розмір платежу може бути навіть нижче орендної плати.

Для початку бажаючий повинен звернутися до забудовника, який погодився брати участь в програмі. Повний перелік компаній та будинків оприлюднять на сайті ДІУ.

«З цим будівельником він обговорить всі умови отримання житла на умовах фінансового лізингу – коли будинок здадуть в експлуатацію та інші моменти. Він резервує цю квартиру. І разом з цим договором бронювання он дає нам заяву на передачу житла у фінансовий лізинг», – зазначає В’ячеслав ФРОЛОВ, начальник Управління іпотечного кредитування.

Пізніше, після здачі будинку в експлуатацію, представники ДІУ повинні будуть перевірити квартиру: чи зроблені ремонтні внутрішні роботи, встановлено чи обладнання.

Після цього ДІУ розгляне заяву і прийме рішення про укладення договору фінансового лізингу з звернулися громадянином.

Таким чином, українці будуть повертати гроші за житло щомісяця вже безпосередньо ДІУ.

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі