“Держпідприємство розробляє стратегію розвитку вздовж державного кордону України та Польщі”, – Оксана Ткачук

Завершення розроблення проекту заплановане на листопад 2019 року.

На Весняному Будівельному Форумі 2019 обговорили проект “Розробка інтегрованої стратегії просторового розвитку території вздовж державного кордону України та Польщі”. Він стане основою схеми планування території Львівської області та прикордонних територій.

Про це вчора, 2 квітня, заявила Оксана Ткачук, т. в. о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.

За її словами, проект ставить за мету вирішити питання узгодження картографічної основи і виділення меж прикордонного регіону, створення геоінформаційної моделі. “Це новий проект, який ми почали розробляти. Він був ініційований Львівською облдержадміністрацією спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Проект обрали серед інших у межах Міжнародної технічної допомоги. Він стане основою схеми планування території Львівської області та надалі буде нашою основною стратегією у розвитку прикордонних територій”, – зазначила вона.

Серед основних завдань проекту вона також виділила обґрунтування розміщення на території прикордонного регіону нових індустріальних парків, технопарків, логістичних центрів, інших територіальних форм економічного розвитку, а також обґрунтування розвитку туризму та рекреації у прикордонному регіоні та визначення ключових заходів з охорони навколишнього середовища тощо.

До транскордонного регіону увійшли три області України – Волинська, Львівська та Закарпатська, а також Люблінське та Підкарпатське воєводства Республіки Польща. Завершення розроблення проекту заплановане на листопад 2019 року.

Т. в. о. директора департаменту зазначила, що замовником робіт виступив Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, а виконує роботи ДП “Український державний науково-дослідний інститут проектування міст “Дніпромісто» імені Ю.М.Білоконя” за результатами проведеного тендеру.

Окрім того, вона додала, що проект розміщений на Геопорталі геоінформаційних ресурсів містобудівного кадастру ЛОДА, який спрощує доступ громадян до містобудівної документації. “Одна з важливих речей, яка нам сьогодні допомагає в роботі, це наявність Геопорталу. Коли ми завантажили туди практично всю містобудівну документацію (генеральні плани, видачі містобудівних умов і обмежень), ми відчули, що в нас зменшилася кількість звернень і скарг громадян щодо будівництва нових споруд. На сьогодні громада вже має змогу зайти в кадастр і перевірити законність будівництва. Тому що, якщо люди не проінформовані, їм здається, що щось не так робиться”, – пояснює Оксана Ткачук.

Вона додала, що використання цієї системи важливе, в першу чергу, органам місцевого самоврядування та органам державної влади, а окрім того й структурним підрозділам. “Якщо ми маємо відповідну інформацію про територію, це нам дає можливість приймати правильні управлінські рішення, а це дуже важливо для того, щоб бачити перспективу розвитку території”, – підсумувала Оксана Ткачук, т. в. о. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОДА.

Довідка

Геоінформаційна система Львівської області (ГІС) – сучасна комп’ютерна технологія, що дозволяє поєднати модельне зображення території (електронне відображення карт, схем, космо-, аерозображень земної поверхні) з інформацією табличного типу (різноманітні статистичні дані, списки, економічні показники тощо).

Геопортал включає різні тематичні шари та розділи геопросторових даних від містобудівної документації до точкових об’єктів соціальної інфраструктури. ГІС стане платформою для отримання швидкої та якісної інформації у сфері планування і забудови територій, розвитку соціальної, інженерної й транспортної інфраструктури та багато іншого, оскільки така система дає можливість завантажувати та створювати n-кількість шарів.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі