Держпідприємство “СЕТАМ” переходить в управління «АРМА», – Мінюст

Міністерство юстиції залишається органом, який формує політику у сфері організації процесу продажу арештованого і конфіскованого майна.

Державне підприємство “СЕТАМ” OpenMarket Міністерства юстиції України переходить до сфери управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (“АРМА”).

Про це сьогодні під час прес-конференції повідомила Олена Сукманова, Перший заступник Міністра юстиції України.

«Протягом останніх років ми вже від “Укрдержреєстр” передали ці функції на користь нотаріату і органів місцевого самоврядування. Ми передаємо наші реєстри. Нещодавно був переданий реєстр корупційних правопорушень на користь Національного агентства з запобігання корупції. Ми відкриваємо майже перші свої публічні реєстри і створюємо паралельно поряд з державними виконавцями систему приватних виконавців, і сьогодні ми з вами говоримо про передачу державного підприємства “СЕТАМ” до національного агентства з питань розшуку й менеджменту активів – “АРМА”», – зазначила Олена Сукманова.

За її словами, сьогодні “АРМА” є найбільшим спеціалізованим органом з питань управління конфіскованим  арештованим майном.

Водночас вона зазначила, що це не є рішенням особисто Міністерства юстиції. “Вчора на засіданні уряд прийняв рішення, яке поставило фінальну крапка історії і перемовин, які почалися декілька місяців тому. «”АРМА” зверталася з цією пропозицією до декількох міністерств, у тому числі й МВС, й Мінекономрозвитку, і в тому числі й Міністерство юстиції з проханням передати якесь державне підприємство, яке має відповідні потужності для зберігання, реалізації та роботи з майновими активами. Саме тому Міністерство юстиції вирішило піти назустріч розвитку діяльності в цьому напрямку, розуміючи необхідність підтримання, і вирішило передати державне підприємство «СЕТАМ» до сфери управління «АРМА»», – пояснила міністр.

Водночас Міністерство юстиції залишається органом, який формує політику у сфері організації процесу продажу арештованого і конфіскованого майна. Крім того, в минулому році затверджена так звана “Дорожня карта” між Міністерством юстиції, Мінекономрозвитку, ДП “СЕТАМ” та ГО “Разом проти корупції”, яка передбачає створення конкурсних засад для залучення як організатора торгівлі арештованим та конфіскованим майном, так і залучення  необмеженої кількості партнерів і майданчиків до цієї програми. Тож створення транспарентних конкурсних засад процесу реалізації такого майна залишається пріоритетом для Міністерства юстиції.

“Вважаємо, що “СЕТАМ” сьогодні, особливо враховуючи створення конкурентних засад, має розвиватися і далі і він має право розвивати і деференціювати інші види діяльності”, – додала Олена Сукманова.

Довідка

“СЕТАМ” (система електронних торгів арештованим майном) – простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.

“АРМА” (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів) –  є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на  формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також  управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі