Держприкордонслужба: Пасажиропотік на кордоні зменшився більш як вдвічі

Серед  українців, які 28 березня повернулися з-за кордону, більш як 5,7 тисяч осіб прибули без власного транспорту.

Минулої доби співробітники Держприкордонслужби України здійснили менше 22 тисяч пропускних операцій. Переважна їх більшість – більш як 16 тисяч – це пропуск громадян України з-за кордону.

Про це повідомляє пресслужба Адміністрації Державної прикордонної служби України.

“Ці показники більш як вдвічі нижчі ніж попередньої доби. На сьогоднішній ранок на кордоні немає ні черг осіб, які подорожують власним транспортом, ні тих, хто прибув у пункти пропуску пішки”. зазначають.

Серед  українців, які 28 березня повернулися з-за кордону, більш як 5,7 тисяч осіб прибули без власного транспорту. Для перевезення піших мандрівників за сприяння Держприкордонслужби України залучалися транспортні засоби надані місцевою владою та ДСНС.

Майже 3,5 тисячі українців прикордонники оформили в аеропорту «Бориспіль». Ці громадяни прибули  21 чартерним та спеціальним авіарейсом.

Також вчора Україну залишили 5,3 тисячі іноземців, яких оформлено на виїзд.

За добу прикордонники у взаємодії з представниками санітарно-карантинних підрозділів провели температурний скринінг та опитування про стан здоров’я понад 16 тисяч осіб. Особам, які прибули в Україну встановленим порядком оформлювалися інформативні згоди про самоізоляцію та надавались відповідні пам’ятки.

Нагадаємо, учора, 26 березня, президент Володимир Зеленський у своєму зверненні заявив про тотальне закриття українських кордонів.

Громадяни України, які перебувають за кордоном, поки не зможуть повернутися країну

Президент України Володимир Зеленський заявив, що влада країни закриють кордони з 27 березня, в тому числі для українських громадян у рамках карантину через коронавірус. Про це він повідомив у своєму відеозверненні.

При цьому він додав, що про українців, які залишилися за кордоном, подбають дипломати.

«До кінця п’ятниці, 27 березня, буде закрито державний кордон та припинено усі пасажирські перевезення. Два тижні тому я закликав громадян терміново повернутися до України. Більшість зробила це самостійно. Інших – а це понад 80 тисяч – ми повернули додому літаками, потягами та автобусами… Ми опинились перед важким вибором між громадянами та безпекою 40 млн громадян всередині країни… Про тих, хто не зможе повернутися у найближчі два дні, подбають наші дипломатичні представництва та українські громадяни за кордоном. Про жодного українця, який залишився за кордоном, ніхто не забуде», – заявив Зеленський.

Він додав, що поступово будуть евакуювати тих, хто залишився за кордоном, але з урахуванням епідемічної ситуації у місцях їх перебування.

Читайте нас у Telegram.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі