Держспецзв’язку підтвердила інформаційну захищеність ProZorro

Документ видала Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України після відповідної експертизи.

Система електронних закупівель ProZorro отримала атестат відповідності комплексної системи захисту інформації (КСЗІ) нормативним вимогам у цій сфері.

Про це інформує прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Зазначено, що документ видала Адміністрація Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України після відповідної експертизи. Одержання атестата підтвердило захищеність електронної системи публічних закупівель від несанкціонованого доступу.

«ProZorro є першим державним підприємством, яке отримало атестат КСЗІ на систему, що розміщується у «хмарі», – зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов. Для нас цей документ став підтвердженням нашої постійної роботи над захистом системи. Жодна з кібератак, які відбувалися в країні, не завдала жодної шкоди ProZorro, але ІТ-безпека залишається для нас важливим напрямом роботи».

Наразі ІТ-інфраструктура ProZorro розміщується у «хмарі» українського дата-центру De Novo, який теж має атестат КСЗІ. Наявність такого атестата була однією із вимог при виборі дата-центру для міграції даних ProZorro з Amazon Web Service в Україну. Сьогодні в хмарному сховищі дата-центру зберігається 96 терабайт файлів системи ProZorro. Працює 150 віртуальних серверів.

«При створенні електронної системи публічних закупівель розробники відразу робили ставку на хмарні технології. Сьогодні – це один із світових технотрендів. Хмарні технології дозволяють зосередити зусилля на розвитку ProZorro, полегшивши управління ІТ-інфраструктурою. В цьому одна із причин популярності хмарних технологій серед бізнесу, банківських та фінансових установ, ІТ-компаній», – пояснив генеральний директор ДП «ПРОЗОРРО» Василь Задворний.

категорії
Суспільство

Публікації по темі