Держстат уклав із ЕСКО-інвестором ще 2 договори на модернізацію своїх об’єктів, – Держенергоефективності

За умовами контрактів передбачається встановлення ІТП

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України вважає, що Держстат – один із найактивніших центральних органів влади щодо впровадження енергосервісу. Так, укладено ще 2 ЕСКО-контракти загальною вартістю близько 6 млн гривень.

Про це інформує прес-служба Держенергоефективності.

За умовами контрактів передбачається встановлення ІТП (індивідуальних теплових пунктів): у будівлі апарату Держстату у Києві та у будівлі Головного управління регіональної статистики на Київщині.

Зазначено, що у результаті очікується отримати в середньому від 24% до 40% економії теплової енергії.

Варто вказати, що Держстат розпочав роботу у сфері енергосервісу, уклавши Меморандум про співпрацю із Держенергоефективності у 2018 році.

Першим ЕСКО-проектом у Держстаті є модернізація систем опалення у будівлі Головного управління статистики Черкаської області.

Згідно з даними звіту діяльності підприємства у 2018 році, у 2018 році Держстат брав участь в реалізації багатьох державних програм, зокрема Стратегії сталого розвитку “Україна-2020”; Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року; Стратегії подолання бідності; Національного плану заходів щодо неінфекційних захворювань для глобальних цілей сталого розвитку.

Довідка

ЕСКО-механізм — відносно новий інструмент для фінансування проектів з термомодернізації у багатоквартирні будинки від енергосервісних компаній.

ЕСКО-контракт передбачає, що інвестор реалізує заходи з енергозбереження в багатоквартирному будинку за власні кошти, які повертає з отриманої економії витрат на оплату спожитих ресурсів, а потім за рахунок цієї ж економії отримує прибуток протягом обумовленого в договорі періоду часу.

Як правило, однією з умов ЕСКО-контракту є обов’язкове проведення енергетичного аудиту будинку. Оскільки інвестор бере на себе ризики отримання економії за рахунок упровадженого проекту, то він прямо зацікавлений у попередніх розрахунках потенційної економії. На основі даних, отриманих під час енергетичного аудиту, оцінюється окупність інвестиційного проекту й розраховується строк ЕСКО-контракту.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі