ДФС по-новому штрафуватиме за невикористання РРО

Мінфін оприлюднив доопрацьований законопроект про внесення змін до ПКУ та закону про РРО щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

Мінфін оприлюднив доопрацьований законопроект про внесення змін до ПКУ та закону про РРО щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг.

Про це пише Дебет-Кредит.

У доопрацьованому законопроекті види штрафів та їх розміри не змінилися порівняно з попереднім варіантом.

Зокрема, податківці будуть штрафувати при перевірках за:

— проведення розрахункових операцій з використанням РРО або РК на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг);
— непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи;
— невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у Z-звіті, більше ніж на 10% мінзарплати, а в разі використання юридичною особою РК — загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня;
— нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об`єкті такого суб`єкта господарювання.

Розміри штрафів планують зробити такими:

— 200% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг), але не менше 50 нмдг (850 грн) – за порушення, вчинене вперше (наразі – 1 грн);

— 500% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг), але не менше 100 нмдг (1700 грн) – за кожне наступне порушення (наразі – 100% вартості).

У разі прийняття  закону він набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та буде введений в дію через шість місяців з дня набрання ним чинності.

Довідка

Реєстратор розрахункових операцій (РРО) — це пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг).

Використання реєстраторів регламентується Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Дозволені для використання пристрої вносяться до «Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій» наказом Міністерства доходів і зборів України

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі