Дитячі садочки нового формату вирішать проблему з браком місць

Від проблеми з браком місць у дитячих садочках страждає чи не кожне велике місто в Україні. Втім нові будівельні норми, передбачені документом ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди: заклади дошкільної...

Від проблеми з браком місць у дитячих садочках страждає чи не кожне велике місто в Україні. Втім нові будівельні норми, передбачені документом ДБН В.2.2-4:2018 «Будинки і споруди: заклади дошкільної освіти», що вступили в дію з 1 жовтня 2018 року, дозволили проектування вбудованих садочків. Уже сьогодні будівельні та девелоперські компанії активно продукують нові проекти, а також вносять зміни в уже існуючі, проектуючи вбудовані садочки. Уже незабаром у Львові з’являться перші дитячі садки нового типу.

Згідно нових державних будівельних норм заклади дошкільної освіти надалі рекомендують розміщати в окремо розташованих будівлях, втім відтепер розміщення невеликих дошкільних закладів можливе у житлових та громадських будинках. Це забезпечить зручність для мешканців, зменшить відстань від помешкання до дитячого садочку, а також вирішить проблему з хронічним браком земельних ділянок в межах щільної забудови великих міст.

Розміщення вбудованих садочків дозволяється на перших та других поверхах будинку, якщо перебування дітей дошкільного віку не перевищує 4 години на день. Також, відповідно нормам садочки у житлових будівлях повинні бути відокремлені від житлової частини будівлі, тобто квартир, технічним поверхом з протипожежними перекриттями, а також мати окремий вхід.

Розміщення вбудованого садочку також вимагає облаштування звукоізоляції, за допомогою звукоізоляційної підвісної стелі. Також оновлені ДБН дозволяють використовувати ігрові майданчики житлових будинків, а не будувати окремі ігрові майданчики для дитячого садочку.

Документом визначено мінімальні вимоги до облаштування приміщень для груп короткотривалого перебування дітей. Зокрема вбудований дошкільний навчальний заклад повинен мати облаштовану роздягальню, ігрову кімнату, туалетну, гардеробну з туалетом для персоналу, підсобне приміщення.

Садочки у житлових та громадських будівлях можуть мати до 80 місць по 2-4 групи, а вбудовано-прибудовані садки з місткістю до 120 місць – 6 груп. Кількість груп має визначатися за завданням на проектування згідно з місцевими умовами.

Окрім цього нові правила скасовують обов’язкове озеленення ділянок дошкільних навчальних закладів не менше ніж 20 кв. м. на одне дитяче місце. А також необхідність земельної ділянки місткістю до 80 місць, де мінімальна площа має становити не менше ніж 45 кв.м. на одне дитяче місце.

Зазначимо, невдовзі у Львові можна очікувати появи вбудованих садочків згідно нових державних будівельних норм. Головний архітектор Львова Юліан Чаплінський зазначив, що йому відомо про такі проекти у місті, зокрема Avalon розпочав будівництво вбудованого садочка на вулиці Зеленій.

«За радянськими нормами будували дитячі садочки на 200 місць з великою територією. Західний підхід до будівництва передбачає садочок до 50 дітей, але з меншими дистанціями. Приміром в районі Малоголосівської, на далеку перспективу, ми запланували 3 школи і 5 садків. Один з них вже будується», – розповів Юліан Чаплінський.

Втім користуючись новими будівельними нормами забудовники можуть прийняти рішення про розміщення вбудованого дитячого садочку, а відтак кількість таких садків може значно покращити ситуацію з дошкільними навчальними закладами.

Зокрема, житловий комплекс OBRIY2 на Малоголосківській раніше мав віддати перший поверх громадському простору, де мав працювати бейбі-клаб – місце, в котрому мешканці могли б залишати свою дитину на декілька годин під наглядом висококваліфікованих педагогів. Після набуття чинності нових ДБН, компанія Lev Development розглядає можливість розміщення вбудованого дитячого садочку. «Ми розуміємо, що дітям потрібна також територія для гри і прогулянок. Така територія є, її можна облаштувати. Це не є проблемою», – зазначив Олександр Островський, співзасновник девелоперської компанії Lev Development.

Він також зазначив, що нові ДБН, що дозволять облаштовувати вбудовані дитячі садки, значно полегшать будівництво соціальної інфраструктури.

«Такі садочки значно полегшить життя мешканцям, адже їм не доведеться їхати громадським транспортом декілька кілометрів. Натомість можна буде скористатися послугами дошкільного закладу в географічній доступності 5-10 хвилин, а то і менше.  Звісно ж у садочках, де до 10 дітей значно більше уваги вихователів, аніж там, де дітей 20. Це перевага приватних закладів», – наголосив Олександр Островський.

Нагадаємо, Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, вважає, що саме такі садочки зможуть вирішити проблеми з недостатньою кількістю місць у закладах дошкільної освіти. На своїй сторінці у Facebook він зазначав, що такі садки забезпечать людей комфортними умовами для виховання дітей поруч з домівкою, зменшить диспропорцію між будівництвом житла та соціальної інфраструктури в населених пунктах. Окрім цього, зменшить соціальну напругу з катастрофічною нестачею місць у дитячих садках та розвантажить дороги від додаткового транспорту.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі

Новини