Для підтримки галузі охорони здоров’я області цього року виділили понад 200 мільйонів

На Львівщині діє Комплексна програма підтримки галузі охорони здоров’я області на 2017-2020 роки.

На Львівщині діє Комплексна програма підтримки галузі охорони здоров’я області на 2017-2020 роки.

Ця Програма, враховуючи обмежений фінансовий ресурс з державного бюджету на виконання загальнодержавних програм, забезпечить уникнути прогресування захворювання, досягти стійкої ремісії та продовжити якісне життя хворих. Окрім того регіональна підтримка, розроблена з метою недопущення надзвичайних подій, зокрема пожеж і загорянь приміщень, травмувань персоналу та хворих при користуванні ліфтами в закладах охорони здоров’я обласного підпорядкування.

Всього на 2019 рік заплановано виділити з обласного бюджету 203 мільйони 442 тисяч гривень. За ці кошти передбачено фінансування низки заходів, а саме:

  • Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю. За результатами торгів було укладено угод на загальну суму 74 млн грн. За перше півріччя 2019 року було вже поставлено матеріали для діалізу, гемодіафільтрації, фармацевтична продукція, засоби для стерилізації апарату “штучна нирка”, на загальну суму 38 мільйонів гривень. За ці кошти було проліковано 489 хворих на програмному гемодіалізі, проведено 33 тис 26 сеансів гемодіалізу, відкрито два відділення — у Жовківській і Золочівській ЦРЛ.
  • Надання невідкладної хірургічної допомоги хворим з серцево-судинними захворюваннями, забезпечення медичних установ області витратними матеріалами та оснащення медичним обладнанням на 2019 рік заплановано 25 мільйонів гривень. За 1 півріччя 2019 року було надано невідкладної хірургічної медичної допомоги 51 пацієнту.
  • Покращення медичної допомоги хворим з онкологічними захворюваннями заплановано 9,9 млн грн. За ці кошти мають закупити необхідні медикаменти та вакцинацію та провести усім пацієнтам необхідне обстеження. Вже закуплено ультразвукову діагностичну систему та апарат штучної вентиляції легень.
  • Забезпечення оснащення системи екстреної медичної допомоги спеціалізованим санітарним автотранспортом, а саме придбання 10-ти автомобілів швидкої та одного електрокардіографа виділяють 22,2 млн грн.
  • Впровадження електронних систем у галузі охорони здоров’я заплановано 5,8 млн грн.

Програмою передбачено також закупівлю необхідної кількості медикаментів, а саме забезпечення необхідної кількості лікарських засобів для лікування хворих із легеневою гіпертензією. На це програмою заплановано витратити 2 мільйони гривень. Завдяки цьому необхідні препарати отримують 46 пацієнтів із них 9 дітей. Аби покращити медичну допомогу хворим на первинні імунодефіцити було забезпечено закупівлю необхідної кількості лікарських засобів на 500 тисяч гривень. Медичну допомогу отримали вже 7 пацієнтів.

Крім цього було закуплено необхідний препарат для високоспеціалізованої медичної допомоги хворим з офтальмологічною патологією на суму в майже 400 тисяч гривень, забезпечено імунобіологічною і таргетною терапією хворих з важкими формами артриту, (5,5 млн гривень), забезпечено закупівлю необхідної кількості медикаментів для хворих на розсіяний склероз на суму в 4 мільйони гривень, та медикаментів для хворих на хворобу Паркінсона – 100 тис. грн. Також забезпечено закупівлю лікарських засобів для лікування хворих на хронічну мієлоїдну лейкемію, гемофілію та на множинну мієлому (500 тис.), для лікування дітей-інвалідів і дітей з важкими інтоксикаціями (20 млн 254 тис.)

В рамки Програми також входить надання медичної допомоги неврологічним хворим, забезпечення лікувально-профілактичних закладів області імплантатами та інструментарієм для лікування хворих із захворюваннями органів опори та руху. А для реформування психіатричних стаціонарів області та формування на їх базі сучасних локальних центрів психічного здоров’я заплановано виділити 1,5 млн гривень.

Крім цього, кошти в сумі 5,2 мільйона гривень також передбачені для діагностики, лікування та реабілітації громадян, які постраждали внаслідок Революції Гідності та антитерористичної операції та операції об’єднаних сил зі здійснення заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі й стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях.

Що важливо, в області для протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2019 рік заплановано виділення коштів на суму у 2,7 мільйона гривень. В рамках цих коштів забезпечать безоплатну консультацію та тестування для населення, а також забезпечення адаптованими молочними сумішами дітей першого року життя, які народжені ВІЛ-позитивними матерями.

Ще одним з пунктів Комплексної програми підтримки галузі охорони здоров’я області на 2017-2020 роки є забезпечення пацієнтів та медичного персоналу в частині належної технічної  експлуатації ліфтів та забезпечення пожежної безпеки на що передбачено 13,8 мільйона гривень. За ці кошти  придбають три лікарняних та одного пасажирського ліфтів та відремонтують установки пожежної сигналізації.

Варто додати, що цього року в обласному бюджеті було передбачено надходження залишку коштів з медичної субвенції, що склав на кінець 2018 року в сумі 39 мільйонів 238 тисяч гривень. Ці кошти було передбачено виділити на придбання медичного обладнання для області. Також за залишок медичної субвенції, що передається з бюджету Великолюбінської ОТГ у сумі 800 тисяч гривень було збільшено видатки на придбання основних засобів для стаціонарного відділення обласної клінічної лікарні, що знаходиться в смт Великий Любінь.

Додамо, що крім обласної програми, цього року також було передбачено надходження субвенції з державного бюджету. А саме, виділення місцевим бюджетам 11 мільйонів 538 тисячі гривень на придбання ангіографічного обладнання. Ще 75 млн 870 тис. гривень на реалізацію системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Також варто зазначити, що на реформування регіональної системи охорони здоров’я та здійснення заходів з виконання спільно з Міжнародним банком реконструкції та розвитку проекту Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей, а також на придбання обладнання було виділено 243 тисячі гривень.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі