Для представників ОТГ провели «Форум громад»

З метою обміну досвідом між головами ОТГ у селі Давидів відбувся «Форум громад».

Вчора, 12 жовтня, у селі Давидів Пустомитівському районі Львівської області відбувся «Форум громад», участь в якому взяли представники об’єднаних територіальних громад (ОТГ) Львівщини, народні депутати та експерти.

Загалом під час заходу проходили тематичні панельні дискусії, виставка-ярмарок та екскурсія Давидівською громадою для голів ОТГ.

На форумі, зокрема, порушили питання розвитку об’єднаних територіальних громад Львівщини, стану та розвитку соціальної та культурної сфери в громадах. Також представники громад на заході поділитися власним досвідом з важливих питань розвитку своїх ОТГ.

Зазначимо, що організаторами заходу є Львівська обласна державна адміністрація та Давидівська об’єднана територіальна громада.

Наталія Подвірна, спеціаліст відділу культури та інформаційної політики Давидівської ОТГ, в коментарі журналісту ІА «Вежа» розповіла про важливість проведення подібних заходів. «Відкриття такого форуму як сьогодні є надзвичайно важливою подією для області, тому що голови об’єднань мали можливість зустрітися, обговорити нові тенденції, відкрити для себе нові можливості, крім того обмінятися досвідом», – наголосила вона.

Також Наталія Подвірна зазначила, що наявність різнопланових дискусійних панелів дозволили охопити різні спектри питань. «Для нас важливо обговорити з представниками об’єднань як правильно залучати кошти, як працювати з громадськими організаціями, владою, мешканцями».

Вона також вказала, що форум для громад в рамках області проходив вперше, однак за результатами його проведення переконана, що захід матиме продовження.

«Були присутні сільські голови практично всіх ОТГ. Також ми запросили представників сіл, які лише планують об’єднатися, щоб вони мали змогу поспілкуватися із «сусідами» і вирішити для себе переваги від подібних об’єднань», – повідомила Наталія Подвірна.

На захід зокрема був запрошений Богдан Дубневич, хоча програмою форуму присутність нардепа не передбачалася. На форумі він виступив із промовою про важливість реформи децентралізації та відповів на питання сільських голів щодо проблем «на місцях».

Між іншим, він порадив сільським головам більше співпрацювати з людьми, дослухатися до їх позицій щодо змін в суспільному житті та розподілу бюджету.

В коментар журналісту ІА «Вежа» Богдан Дубневич зазначив, що подібні дискусії необхідні в першу чергу для обміну досвідом між представниками ОТГ. «Такий захід абсолютно потрібна річ, адже в дискусії зароджується ядро правди. Голови і їх представники діляться результатами проведення роботи, яку вони виконують, і тим досвідом, який мають».

Також акцентував на необхідності усунення наявних проблем: «Під час дискусії мені задали кілька питань про проблеми, які потребують термінового довирішення, тому що це стримує їх розвиток та ініціативу для подальших робіт».

Про ефективність діяльності громад додав: «Я бачу, що на певних прикладах є позитивний результат, а на певних – негативний. Громада має зрозуміти, що об’єднання – це не є політика, це господарська частина, тож розглядати зміни потрібно з цієї точки зору економіки, а не політики».

Зазначимо, ініціатори ідеї проведення форуму основною метою вважають посилення ролі місцевого самоврядування у розвитку держави, формування позитивного іміджу громад, створення передумов культурного співробітництва та зміцнення контактів між мешканцями.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі