Для профілактики та лікування ВІЛ/СНІДу держава виділить понад 200 мільйонів

В бюджеті заклали 208 млн грн на закупівлю послуг, які допоможуть знизити розповсюдження ВІЛ/СНІДу.

Наступного року на 103 тис. більше українців отримають послуги з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД.

Про це Міністерства охорони здоров’я повідомляє у Facebook.

“У 2020 році понад 355 тис. громадян отримають послуги з профілактики та лікування ВІЛ/СНІД. Це на 103 тис. більше українців, ніж у минулому році”, – йдеться у повідомленні.

МОЗ повідомляє, що 70% успіху в лікуванні ВІЛ – це консультування та супровід пацієнтів. Завдяки такій підтримці можна стимулювати безпечну поведінку серед груп ризику та прихільність до лікування антиретровірусною терапією.

Тому в бюджеті заклали 208 млн грн на закупівлю послуг, які допоможуть знизити розповсюдження ВІЛ/СНІДу через стимулювання профілактики та лікування хворих. Із них 50 млн грн підуть на послуги з догляду та підтримки людей, які живуть з ВІЛ, а 148 млн грн – на профілактику ВІЛ серед представників груп підвищеного ризику.

Цьому передував успішний пілот із закупівлі послуг у системі Prozorro (за кошти 2019 року). Цьогоріч держава вперше виділила 83 млн грн. на фінансування заходів із супроводу та профілактики ВІЛ, що дозволило охопити послугами 252 тис. українців.

Розроблено 4 пакети підтримки, кожен з яких розрахований на окрему групу ризику:
– люди, що споживають наркотики ін’єкційно
– люди, які надають сексуальні послуги за винагороду
– чоловіки, що мають секс з чоловіками
– люди, що вже живуть із ВІЛ

Завдяки бюджетній програмі “Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями”, 100% одержувачів зазначених послуг з догляду та підтримки зможуть приймати АРВТ та регулярно відвідувати лікаря.

Такі заходи допоможуть досягти цілей ініціативи “90-90-90”, яку координує ЮНЕЙДС. Програма полягає у тому, що 90% уражених вірусом повинні знати про свій ВІЛ статус, 90% з позитивним статусом повинні отримувати антиретровірусну терапію, і у 90% пацієнтів лікування має бути успішним – повинна спостерігатись повна вірусна супресія.

категорії
Суспільство

Публікації по темі