До кінця року усі львівські багатоповерхівки спишуть з балансу ЛКП

Мешканці повинні визначитися з подальшою формою управління та обслуговування будинку.

На сесії Львівської міської ради прийняли ухвалу «Про врегулювання питання управління багатоквартирними будинками та їх обслуговування у м. Львові».

Інформацію сьогодні, 5 жовтня, оприлюднила прес-служба Львівської міської ради (ЛМР).

Згідно ухвали, до кінця поточного року всі львівські багатоповерхівки спишуть з балансу ЛКП.

В повідомленні зазначають, що мешканці повинні визначитися з подальшою формою управління та обслуговування будинку. Повідомляють, що у випадку не вирішення цього питання до 1 січня, з 1 березня управляючу компанію для будинку визначатимуть на конкурсній основі.

«Прийняття цієї ухвали зумовлено тим, що є Закони України „Про особливості здійснення права власності у багатоквартирних будинках“, а також Закон „Про житлово-комунальне послуги“. Тому на виконання цих двох законів минулого тижня була прийнята ухвала сесії Львівської міської ради, відповідно до якої передбачено, що з 11 жовтня багатоповерхові будинки поступово будуть списувати з балансу місцевих рад. Однак будинки будуть знаходитися на обслуговуванні в ЛКП до того часу, поки мешканці не визначать подальшу форму управління», – передають слова Ірини Маруняк, директорка департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР.

На сайті міської ради інформують про три можливі форми управління будинком, одну з яких можуть обрати мешканці. Перше — це створити ОСББ. «На сьогодні на території Львова є 1268 ОСББ. Інша форма управління — це самообслуговування. А третя — це коли будинки переходять на управління до управляючих компаній. Таких будинків у Львові вже є 45. Визначитися з формою управління будинків мешканці повинні до 1 січня 2019 року. Для цього необхідно провести збори мешканців і спільно прийняти рішення», – йдеться в повідомленні.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі