До кінця року в Україні функціонуватиме 600 нових освітніх просторів, – Геннадій Зубко

В Україні вже функціонує 450 НОПів, лише з початку року - 150.

Сьогодні реформування у сфері освіти полягає не тільки у впровадженні нових методик і нової української школи.

Про це під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Створення абсолютно нового освітнього середовища для дітей, навчальної інфраструктури включає 4 обов’язкових компонента: енергоефективність, безбар’єрність, безпека і новий мотивуючий дизайн.

«В Україні вже функціонує 450 НОПів, лише з початку року – 150. На кінець року плануємо отримати 600 НОП. Ми затвердили нові державні будівельні норми, які стосуються шкіл і дитячих садків. Вони стосуються не тільки безбар’єрності і енергоефективності, це ще й нові підходи до організації навчального процесу. Для прикладу, нові ДБН дозволяють вбудовувати дитячі садки до 70 місць в житлові комплекси, де є певний дефіцит території», – зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що всі зміни направлені в першу чергу на впровадження нової якості і, тому у цьому напрямку важливою є плідна співпраця Мінрегіону, МОН, профільного комітету Парламенту і органів місцевого самоврядування.

Нагадаємо, що Уряд розподілив і направив в регіони 1, 215 млрд гривень в межах реформи Нова українська школа у 2019-2020 навчальному році.

Передбачається, що, як і торік, ці кошти використовуватимуться на засадах співфінансування. Так, обласні центри повинні будуть докласти не менше 30% власних коштів (формула 70 на 30), райони і ОТГ – не менше 10% (формула 90 на 10), а гірські території та населені пункти на лінії зіткнення – лише 5% (формула 95 на 5). Загальний обсяг субвенції на обладнання – 950 млн грн – розподілятиметься на закупівлю меблів, дидактичних матеріалів, комп’ютерів та музичних інструментів.

Додамо, що близько півмільйона дітей в Україні вже навчаються за новими шкільними стандартами в рамках створення “Нової української школи”. Від Львівщини першокласниками НУШ стали 37 572 учні, що становить 8,3 % від усіх регіонів.

Довідка

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі