До переліку препаратів програми «Доступні ліки» увійшли іще 22 найменування

Реєстр програми «Доступні ліки» збільшився на 22 препарати. Наявні вони у кожній третій аптеці.  

Реєстр програми «Доступні ліки» збільшився на 22 препарати. Наявні вони у кожній третій аптеці.

Про це йдеться у повідомленні Міністерства охорони здоров’я.

3 серпня 2018 року Міністерство охорони здоров’я затвердило новий реєстр препаратів урядової програми «Доступні ліки». До нього увійшов 261 препарат. Із цього списку 59 ліків пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою зможуть отримувати повністю безоплатно.

До списку безоплатних препаратів входять не лише препарати українських виробників, а й відомих іноземних компаній.

Нагадаємо, що на реалізацію програми у 2017 році було виділено 700 млн грн.

«Програма «Доступні ліки» є успішною політикою відшкодування, – зазначив заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик.  – Мільйони українців щомісяця отримують ліки безоплатно чи із суттєвими знижками. Програма продовжує динамічно розвиватися».

Перелік ліків, що надаватимуться пацієнтам безоплатно можна знайти на сайті МОЗ України.

Аптеки, що беруть участь у програмі можна знайти у медичних закладах та на сайтах органів місцевої влади. На сьогодні їх кількість становить 7 808.

Для отримання препаратів, що входять до списку, необхідно: звернутись до лікаря, отримати виписаний рецепт, де обов’язково буде зазначено діючу речовину та прийти до аптеки, що бере участь у програмі. Після цього пацієнт може обміняти рецепт на ліки. Проте зробити це можливо лише у тій аптеці, що підписала договір з місцевим органом влади (закладом охорони здоров’я).

Варто зазначити, у 2017 році Львівщина провалила виконання програми «Доступні ліки».

Як пояснила Ірина Микичак, керівник департаменту охорони здоров’я ЛОДА, така ситуація склалася через недостатню поінформованість громадян про програму «Доступні ліки». «Люди мало знали про те, що за спеціальним рецептом можна придбати ліки зі знижкою чи взагалі  безплатно», – зазначила Ірина Микичак.

Не виконавши програму Львівщина повернула фінанси у Держбюджет.

категорії
Суспільство

Публікації по темі