До ПКУ вводиться термін – актив з права користування

Він представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди.

З 1 січня 2019 року набрав чинності Закон №2628-VIII, який вніс низку змін до Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Змін стосуються і податок на прибуток.

До ПКУ вводиться новий термін – актив з права користування. Він представляє право орендаря використовувати базовий актив протягом строку оренди.

Важливо те, що визнання такого активу не призводитиме до податкових різниць, таким чином вести їх окремий податковий облік буде не потрібно.

З переліку тих неприбуткових організацій, операції з якими призводять до збільшення фінрезультату, прибрали Накопичувальний фонд. До того ж, варто зазначити, що з 2019 року ця вимога не стосується операцій з придбання товарів, робіт, послуг, необоротних активів у недержавних пенсійних фондах.

Зокрема, було внесено деякі зміни щодо визначення ОЗ (машин та обладнання), які в податковому обліку платників податку на прибуток належать до четвертої групи. Суть зміни полягає лише в тому, що мінімальний розмір, від якого починається визнання відповідних активів ОЗ, змінили з 2500 грн на 6000 грн.

Також з’явилося визначення терміну «норматив витрат на виплати страховим посередникам». Згідно з ПКУ, цегранично допустима величина будь-яких виплат (винагород) страховим посередникам та іншим особам за надані послуги щодо укладання (пролонгації) договорів страхування.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі