«Дрогобич займає першість в рейтингах прозорості медицини», – Тарас Кучма

Дрогобич першим в Україні почав медичну реформу.
Джерело: “Сильні громади” у Facebook

У місті Краматорськ 24 жовтня відбулась презентація роботи системи Е-медицини міста Дрогобич (Львівська область), яку організували “Сильні громади”, ГО “ЦентрUA”.

Відео-трансляцію презентації оприлюднили на офіційній сторінці “Сильні громади” у Facebook.

Тарас Кучма, Дрогобицький міський голова, заявив, що Дрогобич в рейтингах прозорості медицини займає перші місця. «Ми перші в Україні почали медичну реформу і мали великий супротив зі сторони медиків. Однак я як лікар чудово розумів, що ми мусимо щось змінювати в медицині. Етап організації, а саме переходу на комунальну власність на первинному рівні я вважаю досить успішним, а от до вторинного та третинного рівнів ще досить багато питань», – зазначив він.

Також він зазначив, що тепер діляться досвідом із іншими державами. «Наша програма «Дрогобич – Smart City» цікавить не лише українську публіку, але наші спікери їздили і проводили тренінги і в Німеччині, і в багатьох інших країнах. Ми нічого нового не придумували, ми лише систематизували те, чого всі локально добиваються», – додав Тарас Кучма.

Важливим досягненням реформування вказує повну відсутність черг у медичних закладах. «Черг абсолютно немає. Коли ми заходимо в дитячу поліклініку, то під дверима в лікаря немає жодної людини, але на прийомі завжди хтось є», – наголошує міський голова.

Загалом вважає подібний крок до реформи «великим досвідом, який сприймався спочатку негативно, але потім показав усім позитивні результати».

Довідка: з 2017 року у Дрогобичі працює система E-медицини. Серед можливостей, які вона надає для пацієнтів і лікарів – електронний запис до лікаря та електронне підписання декларації з лікарем.

Станом на початок жовтня в медичних закладах Дрогобича громадяни підписали 46 128 декларацій, з них – 5 219 – дистанційно, через систему Е-медицини.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі

Новини