ДТЕК Ахметова очікує на труднощі з імпортом в Україну вугілля з РФ

компанія доклала максимум зусиль для переведення блоків своїх ТЕС з антрациту на вугілля марки "Г".

ДТЕК передбачає наявність труднощів з імпортом в Україну вугілля з Російської Федерації у зв’язку із затвердженими російським урядом 18 квітня обмеженнями з експорту ресурсу, але не прогнозує якихось серйозних проблем.

Про це заявив генеральний директор енергокомпанії Максим Тімченко під час спілкування з журналістами в Нікополі у п’ятницю, передає “Інтерфакс-Україна“.

При цьому він запевнив, що компанія доклала максимум зусиль для переведення блоків своїх ТЕС з антрациту на вугілля марки “Г”.

“Крім того, наш базовий актив – “Павлоградвугілля” – перебуває тут (на контрольованій українською владою території – ред.). Ми збільшили обсяг видобутку більше ніж до 1,5 млн тонн, щоб забезпечити генерацію власним ресурсом. Тому, якщо говорити про електроенергетику, я вважаю, що в нас є альтернативи постачання вугілля – і власного ресурсу, і антрациту”, – заявив він.

Водночас Тимченко зазначив, що проблемною і складною залишається ситуація з Луганською ТЕС, яка позбавлена можливості отримувати вугілля з контрольованої території, і куди постачання ресурсу здійснюється з активу “ДТЕК” у РФ – шахтоуправління “Обухівська”.

“У Росії в нас є дві шахти, які постачають вугільною продукцією повністю Луганську та Криворізьку станції, обсяг постачань у 2018 році становив близько 1,2 млн тонн”, – додав гендиректор ДТЕК.

Як повідомлялося, уряд РФ ухвалив рішення заборонити з 1 червня 2019 року експорт нафти й нафтопродуктів в Україну, а також упровадити обмеження на експорт вугілля.

категорії
Суспільство

Публікації по темі