Дві львівські кам’яниці реставрують під магазини

Кам’яниці є пам’ятками архітектури національного значення.

Сьогодні, 19 жовтня виконавчий комітет ЛМР дозволив облаштувати магазин-салон та магазин промислових товарів у історичних будівлях.

Магазин-салон облаштують у нежитловому приміщенні першого поверху на площі Ринок, 19.

Зазначимо, що за цією адресою розташована пам’ятка архітектури національного значення, яка знаходиться в охоронній зоні ЮНЕСКО. У ХVІ ст. кам’яниця була власністю заможної львівської родини Пелків і відповідно мала назву «Пелчинська».

Займатися реставрацією буде ПП «Краєзнавець», яке зареєстроване на площі Ринок, 18. Згідно з сайтом YouControl керівником підприємства є Ірина Гнатів. Підприємство займається організацією конференцій і торговельних виставок.

Магазин промислових товарів відкриють на вул. Руській, 4. За цією адресою розташована кам’яниця Вартановичів, яку звела заможна родина львівських вірмен Вартановичів у XVII ст. У ній збереглися середньовічна розпланувальна структура та стилістичні елементи ренесансу. Кам’яниця є пам’яткою архітектури національного значення.

Реставрувати кам’яницю буде ТзОВ «Львів Капітал», яке має перепланувати та об’єднати нежитлові приміщення та квартири №15. Згідно з даними сайту YouControl, підприємство зареєстроване за цією ж адресою. Власником підприємства є Надія Макєєва. Основний вид діяльності – надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна.

 

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі