eHealth: У Моршині декларації з лікарями підписали більше осіб аніж офіційно є мешканців

У Львівській області підписали 1 100 000 декларацій із медиками із сімейними лікарями, це близько 43% населення області.

У Львівській області підписали 1 100 000 декларацій із медиками із сімейними лікарями, це близько 43% населення області.

Про це в коментарі журналісту ІА Вежа розповів Андрій Васько, т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА.

Найактивніше декларації з лікарями підписують у Моршині – понад 100%. Там уклали більше угод, ніж офіційно є мешканців. У місті почали підписувати пацієнтів з інших територій. Високий рівень активності є в Червонограді, Бориславі, Дрогобицькому та Старосамбірському районах. Значно нижче в таблиці є Турківський та Бродівські райони.

«Усі райони почали процес, але деякі були вимушені розпочати пізніше через певні робочі і навчальні моменти. Наприклад, розпочали із запізненням райони чи міста, де проходили процедуру перетворення з комунального на комерційне підприємство. Це затримувало їх на 1-2 місяці. До таких міст належить місто Стрий, де має розпочатися приписна кампанія. А от у Стрийській центральній районній лікарні кампанія йде повним ходом. Загалом усі медичні заклади Львівщини зареєстровані у системі eHealth, окрім міської лікарні Стрия і, можливо, невеликих амбулаторій об’єднаних територіальних громад, які ще на етапі перетворення», – розповідає Андрій Васько.

Кінцевого терміну укладання електронних декларацій немає, але в департаменті радять до кінця року провести максимальну роботу в напрямку приписної кампанії, тому що, за попередньою інформацією, з 1 січня гроші на первинну медичну допомогу будуть приходити тільки на тих пацієнтів, із якими підписані декларації.

«Активна приписна кампанія протягом осені і першого місяця зими забезпечить хороший фінансовий ресурс для закладів охорони здоров’я із 1 січня. У першій хвилі 5 закладів Львівської області підписали угоди з Національної служби здоров’я України, у другій хвилі – 25, зараз ще декілька перебувають на розгляді. Ті заклади, які зараз у серпні подавалися на підписання угоди, з 1 жовтня отримають додатковий фінансовий ресурс на своїх приписних пацієнтів, – повідомив т.в.о. заступника директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Окрім цього, Андрій Васько запевнив, що медична допомога надається усім пацієнтам, не залежно від того, чи заклад підписав електронну декларацію із Національною службою здоров’я України.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі