Експерти підрахували, у скільки обійдеться пікнік на свята

Розрахунок проводився на підставі статистики на початок березня цін на продукти.

Із настанням теплої погоди люди починають на вихідних все більше часу проводити на свіжому повітрі – виїжджати на дачу та пікніки. Цього року пікнік на природі обійдеться українцям на 12% або на 70,8 грн дорожче, ніж минулоріч. Як підрахували експерти Асоціації постачальників торговельних мереж, “шашличний набір” нині коштує 682,2 грн, проти ціни 611,4 грн, яка спостерігалась 2018-го.

Про це повідомив голова в Української Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці у Facebook.

“Погода, добра компанія та смачна їжа – запорука вдалого відпочинку. Пікнік на природі обійдеться в 682 грн, або на 12% дорожче, ніж минулоріч”, – написав він.

Експерти АПТМ підрахували вартість набору продуктів, необхідних для відпочинку компанії з 4-6 чоловік. Розрахунок проводився на підставі статистики на початок березня цін на продукти, які підлягають державному моніторингу, та цін по всіх інших продуктах – у торговельних мережах.

Отже для пікніку необхідно: 1,5 кг свинини, по 1 кг картоплі, огірків і томатів, по 0,5 кг цибулі, сала, вареної ковбаси, чорного хліба та батон, 1,5 л слабогазованої мінеральної води, 4 пляшки пива по 0,5 л, пляшка сухого вина 0,75 л , пляшку горілки 0,5 л, а також упаковку кетчупу 300 г і маринад для шашлику 140 г.

Найдорожчим продуктом цього списку, є свинина і алкогольні напої. Якщо замінити свинину на курячі крильця, а алкоголь – на мінеральні напої, то на цих продуктах можна заощадити. Тоді похід на природу обійдеться значно дешевше і буде більш корисним для здоров’я.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі