Емал Бахтарі розповів про ключові новації нового валютного регулювання

В Україні значно спростилося валютне регулювання для бізнесу.

З 7 лютого набув чинності закон “Про валюту та валютні операції”, який передбачав скасування понад 20 валютних обмежень, що діяли як для бізнесу, так і для населення.

Про нововведення розповів Емал Бахтарі, керівник проектів і програм Департаменту відкритих ринків Національного банку України, під час Весняного Ділового Форуму.

«Ми нарахували близько 56 актів, які безпосередньо стосуються валютного регулювання, крім інших, які дотичні. Це постанови Національного банку, які регулюють проведення операцій, які є захисні механізми і обмеження, як вони дотримуються, яка взаємодія з іншими державними органами», – пояснив він.

Зокрема Емал Бахтарі виділив зміни в законі, що дозволили вносити платежі у іноземній валюті при страхуванні життя, банкам-нерезедентам – купувати валюту в межах залишку на ЛОРО рахунку, а інвесторам – здійснювати інвестиції в Україну у валютах 1-ї та 2-ї груп класифікатора валют.

Окрім того, уніфіковано переміщення валютних цінностей через кордон, скасовано подвійний контроль (при надходженні ВМД до іншого банку) та заборонено резидентам інвестувати кошти в країну – агресора, офшорні зони та країни, що не виконують рекомендації FATF.

Як зазначив Емал Бахтарі, юридичний департамент змінив свою регуляцію щодо банківської таємниці і ліцензування та методології щодо фінансових компаній та перевірок.

Крім цього, в Україні значно спростилося валютне регулювання для бізнесу. Зокрема, іноземним компаніям дозволили виплачувати дивіденди своїм материнським компаніям за кордон (в межах 7 мільйонів євро на місяць), скасували норму обов’язкового резервування коштів на рахунку перед купівлею валюти, спростили валютний банківський нагляд за операціями (розраховуватись можна простіше).

Також з 1 березня знизилася норма з обов’язкового продажу валюти підприємствами — з 50% валютної виручки до 30%.

Окрім того, керівник проектів і програм Департаменту згадав і про зміни в підходах у банківському сегменті. «Для банків ми перелаштували систему. Якщо раніше весь контроль зводився до того, що для здійснення операції потрібно було надати певний перелік документів, то ми тепер від всіх банків вимагаємо переконатися. Ми даємо їм планку свободи дій, але ми на нього покладаємо певну відповідальність», –  пояснив він і додав, що таким чином хочуть мінімізувати документації нагляду за бізнесом, який вже працював з певним банком.

категорії
ЕкономікаНовиниСуспільство

Публікації по темі