Ескалація конфлікту між Туреччиною та Сирією: що відомо

Прихильний Росії режим Башара Асада наніс авіаудар по сирійській провінції Ідліб, де знаходилися турецькі війська. Унаслідок удару загинуло щонайменше 33 турецьких військових, ще 32 були госпіталізовані.

Авіаудар по турецьких позиціях підтримуваним Росією режимом Асада, військова відповідь Туреччини, загроза міграційної кризи та позиція ЄС і НАТО – огляд загострення конфлікту між Туреччиною і режимом Асада в Ідлібській зоні.

Під час перемовин між Туреччиною і Росією в Анкарі, які стосувалися безпосередньо сирійського Ідлібу, турецька сторона заявила про необхідність припинення бойових дій в цьому регіоні.

Прес-секретар правлячої партії Туреччини заявив, що командування турецької армії завершило підготовку операції в сирійській провінції Ідліб. Він зазначив, що турецькі війська готові «виконати поставлену місію», якщо режим Асада не відведе війська з Ідлібської зони, де агресивні дії заборонені сочинськими домовленостями.

Йдеться про формування в Ідлібі зони безпеки, яка має простягнутися на 30 кілометрів вглиб сирійської території. Туреччина запевняє, що саме ця зона стане перешкодою для створення небезпечних формувань біля турецького кордону.

Однак, 27 лютого, пізно ввечері, підтримуваний Росією режим Башара Асада наніс авіаудар по сирійській провінції Ідліб, де знаходилися турецькі війська. Внаслідок удару загинуло щонайменше 33 турецьких військових, ще 32 були госпіталізовані.

Туреччина нанесла удар у відповідь. У ніч на 28 лютого турки завдали серію масованих ударів по об’єктах сил режиму Башара Асада в Ідлібі. За даними турецьких ЗМІ – бомбардування позицій режиму Асада продовжувалося до ранку.

Згодом, міністр оборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що удари по турецьких позиціях були нанесені незважаючи на координацію дій із Росією, яка знала про місцезнаходження турецьких частин у тому регіоні.

Турецька сторона все ж готується дати військову відповідь, незважаючи на відсутність підтримки зі сторони союзників. За даними ЗМІ до Ідлібу вже виїхала турецька армійська колона із двадцятьма одиницями військової техніки.

Згодом ряд ЗМІ повідомили, що Туреччина після обстрілів більше не стримуватиме кордон для сирійських біженців, які намагаються потрапити до Європи.

Ескалація конфлікту між Туреччиною та Сирією може знову спровокувати в ЄС міграційну кризу. Президент Туреччини Реджеп Ердоган вже давно критикував ЄС за невиконання своїх зобов’язань по угоді утримування сирійських біженців на турецькій в обмін на фінансову допомогу. Європейський союз всіляко заперечував заяви Ердогана

Відразу після загострення конфліку, у ЄС заявили про високий ризик міжнародної військової конфронтації та закликали негайно зупинити триваючу ескалацію ситуацію навколо Ідлібу.

Вслід за ЄС відреагувало НАТО. Північний альянс закликав Росію і режим Асада припинити атаки у тій зоні, зважаючи на загострення конфлікту. Наразі НАТО лише консультує Туреччину та буде підтримувати мирне врегулювання, тоді як надання військової підтримки не розглядається.

Варто зазначити, що під час ескалації конфлікту  у Анкарі знаходиться вже декілька днів російська делегація, яка приїхала на перемовини щодо Сирії. Незважаючи на загострення, дві робочі групи вирішили продовжити свою роботу.

Відомо, що Ердоган говорив із Путіним після загибелі турецьких військових. Однак, чіткої позиції Росії немає – російська сторона заявляє лише про необхідність дотримуватися домовленостей щоб запобігти подальшої ескалації ситуації навколо Ідлібу.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ПолітикаСуспільство

Публікації по темі