“Фермери Грабовецької ОТГ недорахували 300 га землі”, – Богдан Барабаш

Голова об'єднання наполягає на необхідності створення прозорої системи обліку земель.

В Грабовецькій об’єднаній територіальній громаді (ОТГ) зафіксували зниження сумарної кількості землі на 300 га з метою несплати податків.

Про це заявив Богдан Барабаш, голова Грабовецької ОТГ, 12 жовтня на «Форумі громад» під час дискусійної панелі з нардепом Богданом Дубневичем.

«Маю величезну дискусію з нашими депутатами і з депутатами вищого рівня стосовно землі. В громади за 2,5 року «пропали» 300 га землі. По факту, йде зниження сумарної кількості землі, хоча розорюваність земель видимо росте», – повідомив Богдан Барабаш.

Окрім того, голова ОТГ заперечив варіант нардепа щодо ймовірності приватизації цих земель.

Відтак, голова об’єднання заявив про необхідність створення прозорої системи обліку земель. «Потрібно на рівні держави чи області нарешті автиматизувати цю систему, тому що місцевий бюджет недоотримує великої суми від несплати податків».

У відповідь Богдан Дубневич зауважив, що є можливість оцифрувати всю землевпорядну документацію. «Сьогодні є десяток фірм, з якими можна заключити договір, згідно якого вони проводитимуть діяльність на території вашого об’єднання і рахуватимуть кількість землі, яку обробляють ті чи інші фермери».

Також додав, що подібні послуги вартуватимуть менше за суми податків, які громада недоотримує у зв’язку з подібною діяльністю.

У коментарі журналісту ІА «Вежа» голова Грабовецької ОТГ розповів про складність ситуації, яка виникла. «З одного боку ми розуміємо, що безкоштовного використання землі згідно з законом не існує, а з іншого боку статистика і дані декларацій діючих фермерських господарств показують, що велика частина земель перебувають на безоплатній основі».

Зазначив, що основними «відмовками» фермерів у відсутності декларування є процес оформлення договорів та перереєстрація земельних ділянок.

Окрім цього вказав, що за подібні правопорушення винних майже не карають. «Правоохоронні органи в моєму випадку не працюють як слід. До прикладу, в 2017 році був інцидент, коли приїжджала комісія Держгокадастру та обліковувала самозахоплені землі. При цьому особи “відбулися” штрафом, нижчим, ніж мінімальна заробітна плата в Україні».

«Цього року Служба безпеки України намагалася перевіряти такі порушення, були виявлені 7 самозаплених ділянок – результат теж близький до нуля. Очевидно, якимось чином це вирішують. Як наслідок – в адресу голови тепер йдуть прямо фізичні погрози», – заявив Богдан Барабаш.

Додає, що єдиний коректний вихід зі складеної ситуації вбачає в автоматизації системи обліку землі. «Я дізнався, що Давидівська громада оцифрує всю землевпорядну документацію кожної використаної ділянки згідно програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні». Я більш ніж переконаний, що саме таким чином ми б змогли звести нанівець проблему ухилення від декларування».

Варто вказати, що на офіційному порталі Давидівської об’єднаної територіальної громади 10 жовтня з’явилася інформація про те, що до кінця поточного року Давидівська ОТГ Пустомитівського району оцифрує всю землевпорядну документацію, що сприятиме коректному наповненню Земельного Кадастру та Реєстру прав інформацією про всі земельні ділянки на території громади за межами населених пунктів.

Нагадаємо, раніше повідомили, що 12 жовтня у селі Давидів Пустомитівському районі Львівської області відбувся «Форум громад», участь в якому взяли представники об’єднаних територіальних громад Львівщини, народні депутати та експерти.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі