Фонд для боротьби з коронавірусом вирішили зменшити на третину

У оновленому проєкті змін до бюджету на 2020 рік передбачено, що розмір фонду протидії коронавірусу скоротять на 30 мільярдів.

У оновленому проєкті змін до бюджету на 2020 рік передбачено, що розмір фонду протидії коронавірусу скоротять на 30 мільярдів — до 66,3 мільярдів гривень.

Про це під час брифінгу повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко, передає hromadske.

«На сьогодні проєкт змін до бюджету доопрацьовується у бюджетному комітеті. Зокрема, зміни для боротьби з коронавірусом. Створення фонду для боротьби з коронавірусом у розмірі 66,3 мільярда гривень», — повідомив Марченко.

За його словами, уряд в оновленому проєкті бюджету не став змінювати показники дефіциту бюджету (на рівні 300 мільярдів гривень) та показники падіння доходів. Водночас переглянув низку програм, які раніше пропонували урізати.

«Я сподіваюся, що сьогодні-завтра цей бюджет буде поданий на розгляд депутатам Верховної Ради», — повідомив Марченко.

Напередодні прем’єр-міністр Шмигаль повідомляв, що уряд зменшив Фонд боротьби з COVID-19, раніше відомий як Стабілізаційний фонд, зі 124,2 млрд до 97,1 мільярда гривень.

Обгрунтували це тим, що потрібно збільшити видатки на пенсійне забезпечення із 172,6 мільярда гривень до 192,3 мільярда.

Окрім зменшення обсягу Стабілізаційного фонду, уряд пропонував зменшити видатки на будівництво доріг на 1,1 млрд, та на Мінекономіки — на 0,9 млрд грн.

Нагадаємо, що початково у Фонд планували закласти майже 200 млрд грн.

Прем’єр-міністр Шмигаль наголошував, що у держави є ресурс на такі витрати. «Ми створюємо стабілізаційний фонд держави, його розмір буде близько 200 млрд гривень. Цього буде достатньо, щоб забезпечити пенсіонерів, забезпечити тих, хто сьогодні буде потребувати допомоги через втрату роботи», — сказав Шмигаль.

Президент Зеленський днями обговорив з держсекретарем Майком Помпео можливість отримання кредиту для стабілізації економіки.

МВФ погодився виділити розширену допомогу Україні, якщо будуть прийняті земельна реформа, «антиколомойський» закон і зміни до держбюджету. За даними ЗМІ, ідеться про $8 млрд.

Також у Мінфіні сподіваються отримати $5 млрд від МВФ для покриття дефіциту бюджету до кінця року.

Європейський інвестиційний банк може позичити Україні 40 млн євро на придбання необхідного медичного обладнання для подолання COVID-19.

Світовий банк готовий виділити $135 млн, з них $35 млн будуть спрямовані на підтримку медичної галузі.

Всесвітня організація охорони здоров’я, ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та Міністерства охорони здоров’я розробляють для України два плани допомоги в боротьбі з коронавірусом з бюджетом близько $38 млн і $20 млн.

Читайте нас у Telegram.

категорії
ЕкономікаСуспільство

Публікації по темі