Гарні міста завдяки підземним парковкам в історичних районах, – Лев Парцхаладзе.

Україна проходить через «хворобу автомобілізації».

У історичних районах українських міст тепер мають проектуватися тільки підземні паркінги.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

“Через так звану “хворобу автомобілізації” пройшло багато великих міст Європи, але зараз майже всі вони виглядають красиво і гармонійно, без хаотичного скуплення машин усюди. Європейці дуже переймаються збереженням екологічного стану та історичного вигляду своїх міст. Чому б і нам не зробити наші міста такими?! Україна – це теж Європа, тому з метою гармонійного міського розвитку у новому містобудівному ДБН прописали відповідні норми”, – прокоментував Лев Парцхаладзе.

Як зазначив Лев Парцхаладзе, згідно з ДБН, в межах територій з пам’ятками культурної спадщини та в районах історичної забудови міст необхідно передбачати розміщення лише підземних паркінгів.

Крім цього, при розміщенні нових об’єктів, в тому числі при будівництві багатоквартирних житлових будинків, у центральних, історично сформованих районах найкрупніших, крупних та великих міст тепер слід передбачати лише підземні гаражі.

Оновлений ДБН діє вже з 1 вересня і обов’язковий до виконання.

Зазначимо, що Державні будівельні норми розроблені ДІПРОМІСТО на заміну попередніх будівельних норм 1992 року, що регулюють містобудування.

категорії
Суспільство

Публікації по темі