Геннадій Зубко запропонував дозволити поєднання посад міських голів і народних депутатів

За його словами, шлях і досвід, який сьогодні отримують голови ОТГ і міські голови, дає достатню компетентність для досягнення успіху на центральному рівні.

З такою ініціативою виступив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Сьогодні у суспільстві є запит на нові обличчя у політиці. На людей, які мають успішний кейс реалізованих проектів, а не лише є експертами або представниками політичних партій. І саме децентралізація виявляє цю майбутню еліту України, яка зараз ефективно працює у місцевому самоврядуванні і яка може ефективно себе проявити на центральному рівні, у парламенті. І я вважаю, що при формуванні майбутнього парламенту необхідно використовувати передовий досвід європейських країн. Наприклад, Франції, де міський голова може поєднувати свою роботу з обранням до парламенту», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, шлях і досвід, який сьогодні отримують голови ОТГ і міські голови, дає достатню компетентність для досягнення успіху на центральному рівні.

«Ми багато говоримо про двопалатний парламент, про зменшення кількості депутатів, про можливість балотування лише за списками політичних партій, обговорюємо ефективність мажоритарної системи і принципи формування фракцій. Але, майбутній парламент має дати відповідь, у першу чергу щодо змін у Конституції, які стосуються децентралізації та остаточного закріплення повноважень місцевого самоврядування і передачі виконавчої влади на місця, а також щодо формування інституту префектів, які будуть контролювати місцеву владу. В Україні виборча президентська кампанія пройшла під гаслом, що у всьому винен, і за все повинен відповідати президент. Що ж, подивимося, як це працюватиме у майбутньому. Тому запит суспільства на нові обличчя якраз і дає нам можливість знаходити їх на полі децентралізації. Тільки уявіть, 888 управлінських команд сьогодні працюють в Україні. І серед них обов’язково є ті люди, які можуть гідно працювати на рівні центральних органів влади», — підкреслив Зубко.

За останнім соціологічним опитуванням, яке проводила Рада Європи в Україні, 93% українців заявили, що хочуть впровадження інституту префектів, у першу чергу тому, що їх турбує бездіяльність місцевого самоврядування і місцевої влади.

Нагадаємо, що у Львівській області 40 об’єднаних територіальних громад отримають 87 млн 414 тис. грн із держбюджету.

Як зазначається, ця субвенція місцевим бюджетам цільово нараховується для формування інфраструктури у 2019 році. Сума коштів визначається за формулою відповідно до площі громади та кількості сільського населення. Чим більше сільських територій увійшло до складу громади, тим більшу субвенцію вони отримають.

Найбільше коштів цього року отримає Ходорівська міська громада – 5 млн 672 тис грн, майже на мільйон менше  – 4 млн 451 тис грн – Мостиська ОТГ, 4 млн 84 тис грн – Зимноводівська ОТГ, яка на Львівщині є найбільшою по населенню сільською громадою. Більше трьох мільйонів отримають Бібрська, Великомостівська, Кам’янка-Бузька, Давидівська і Тростянецька громади. Ці кошти громади використовують на ремонт доріг, освітлення населених пунктів, каналізування та водовідведення, облаштування громадського простору тощо.

категорії
Суспільство

Публікації по темі