Геологічну інформацію України оцифрують

Крім цього, буде створений єдиний каталог відомостей.

Вчора, 7 листопада Уряд ухвалив новий порядок розпорядження геологічною інформацією, який передбачає повне оцифрування усієї наявної в Україні геологічної інформації та створення єдиного загальнодоступного каталогу відомостей про неї.

Про це повідомили на офіційному сайті Міністерства екології та природних ресурсів України.

За словами Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака, ці нововведення були розроблені у рамках другого пакета законодавчих змін для сфери надрокористування. Вони передбачають зменшення регуляторного навантаження на суб’єктів господарювання при розпорядженні геологічною інформацією та спрощення доступу до неї потенційних інвесторів.

«Ми отримували багато нарікань від потенційних інвесторів і тих, хто працює в цій сфері, щодо розпорошеності та невпорядкованості геологічних даних, а також відсутності доступу до них. Сьогодні Уряд зробив важливий крок для ухвалення у майбутньому відповідних ефективних управлінських рішень і подальшої лібералізації правовідносин у цій сфері загалом», – пояснив Остап Семерак.

Держателем каталогу є Держгеонадра, а його адміністратором – підприємство «Геоінформ України», яке матиме виключні повноваження та відповідальність щодо оцифрування геологічної інформації.

«До каталогу будуть передаватися та вноситися такі відомості про геологічну інформацію, як її вид (вторинна чи первинна), інформація про власника геологічної інформації, місце проведення робіт або місцезнаходження родовищ корисних копалин, інформація про створення, придбання, передачу права власності на геологічну інформацію або надання права користування нею», – зазначили на сайті.

категорії
Суспільство

Публікації по темі