«Година депутата» або «година запитань»: різне формулювання, значення одне

Депутати запровадили «годину запитань» до міського голови Львова.

Сьогодні, 11 жовтня, львівські депутати на пленарному засіданні зареєстрували ухвалу про запровадження у міській раді години запитань до міського голови.

«За» проголосувало 49 депутатів.

Голова фракції Блоку Петра Порошенка Петро Адамик впевнений, що завдяки цьому можна буде налагодити ефективний діалог між міським головою та міською радою.

«Раз в квартал, на початку кожного пленарного засідання міський голова протягом години відповідає на запитання депутатів. Особисто на особисті запитання. 20 хвилин відводять на письмові запитання, які надходять на його адресу. Решта часу – на живе спілкування, по два запитання від фракцій», – пояснив Петро Адамик.

На засіданні зазначили, що якщо міський голова Львова не з’явиться на першому засіданні сесії, то «годину запитань» перенесуть на наступне, адже, згідно із ухвалою, міський голова не може відправляти на годину запитань своїх заступників.

«Під час своєї першої каденції міський голова знаходив час спілкуватись з кожним депутатом особисто. А тоді їх було 90, а не 64. Зараз він має інші завдання та пріоритети. Зараз міський голова, напевно, свідомо уникає запитань. Я думаю він знайде в собі бажання і мужність відповідати перед громадою міста. Бо, фактично, це запитання не від депутатів, а від громади», – додав Петро Адамик.

Натомість Андрій Садовий відповів, що він завжди є відкритим до спілкування.

«Я би хотів, щоб в усіх містах України була можливість депутатам більше спілкуватись з очільником міста. Така практика де-факто є в мерії протягом останніх 13 років. Я регулярно проводжу прийоми громадян, маю спілкування з депутатами, але не у всіх містах є така практика, тому треба це юридично закріпити, щоб кожен очільник міста розумів важливість донесення інформації. Часто хтось має собі в голові якусь конструкцію, а люди цього не знають. Тому спілкування, дебати, дискусії – це те, що дасть розвиток. Ми таку ухвалу підтримуємо і будемо робити все можливе, щоб у всіх містах України така ухвала почала працювати», – прокоментував Андрій Садовий.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі