Грибовицький полігон: розшукується інвестор

Полігону необхідна дегазація для убезпечення від горіння.

26 жовтня, на засіданні виконавчого комітету прийнято рішення «Про затвердження конкурсної документації зі спорудження та експлуатації системи дегазації міського полігону твердих побутових відходів у с. Великі Грибовичі Жовківського району Львівської області».

Як зазначили на засіданні, цей проект є логічним продовженням рішення про проведення конкурсу зі спорудження та експлуатації системи дегазації міського полігону ТПВ в с. Грибовичі.

«Завдяки тому, що було виконано роботу по облаштуванню 15 свердловин, зроблені тестові заміри кількості і якості біогазу на полігоні, стало очевидно, що доцільно провести саме такий конкурс, з залученням приватного інвестора, а кошти, які ми зможемо зекономити, підуть на інші заходи рекультивації» – зазначили на засіданні.

Виконавцем цього проекту рішень є ЛКП «Зелене місто».

На засіданні запропонували затвердити конкурсну документацію та оголосити про проведення конкурсу в ЗМІ.

«За результатами конкурсу, який триватиме 30 днів, плануємо укласти договір з переможцем. Щодо конкурсних умов, пропонуються такі базові конкурсні умови: ми хочемо, щоб за право доступу до тіла полігону наш відсоток від доходів складав не менше, ніж 10%, бо проведені дослідження показують, що 10% – це середня ринкова ставка, яка є в інших містах, де були дегазовані полігони. Ми очікуємо отримати від 15 до 20%», – поділився директор ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

Крім цього, Вадим Ноздря зазначив, що майбутній інвестор може зробити інвестиційний внесок на розвиток не тільки інфраструктури на Грибовичах, а також запропонувати внесок на розвиток соціально-економічної інфраструктури селищних рад Малехівської та Грибовицької, за їх згодою. Тому новий інвестор, який прийде з довгостроковими цілями, має підтвердити свої наміри і заходити на десяток років з підтвердженням того, що цей проект є не тільки економічним, але і містить соціальну відповідальність.

«Загальний грошовий потік і 10%, які ми можемо отримати, це десь біля 2 млн гривень на рік. Може бути більше, якщо буде збільшено потужність, але це пов’язано з тим, як буде рухатись проект комплексної рекультивації, бо треба понижувати рівень фільтрату, що збільшить генерацію в тілі полігону біогазу», – додав директор ЛКП «Зелене місто».

За його словами, перевага в тендері буде надана тій компанії, яка запропонує більший відсоток.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі