Сьогодні, 25 січня, в Личаківській районній адміністрації ЛМР відбулися громадські слухання щодо будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів у м. Львові.
Будівництво скандального заводу на вулиці Пластовій,13 погодив виконавчий комітет Львівської міської ради своїм рішенням від 10 квітня 2018 року. Згідно з проектом, висота комплексу не має перевищувати 20 метрів. А площа заводу буде понад 9,5 гектарів. Також на території комплексу з переробки ТПВ буде станція для перевантаження вторсировини та відходів, які залишаться після цієї переробки.
Зокрема, у червні 2018 року Андрій Садовий, мер Львова, підписав угоду з ЄБРР, аби осанній надав кредит для будівництва сміттєпереробного заводу на території очисних споруд та рекультивації Грибовицького звалища. Розмір кредиту – 35 мільйонів євро.
На будівництво комплексу вже був оголошений тендер та є список іноземних компаній, які хочуть виконувати роботи.
Проте таке рішення міської ради ще з самого початку викликало обурення серед громадян міста та жителів ближніх населених пунктів. Головна причина – тривога населення щодо погіршення локального екологічного становища.
Так, люди неодноразово організовували акцію протесту під стінами Львівської міської ради та активно протестували на всіх організованих громадських слуханнях. Одне із таких відбулося сьогодні, 25 січня.
В актовій залі Личаківської РА громадяни міста влаштували активний протест. Вони виступили проти будівництва сміттєпереробного заводу на Пластовій, оскільки, на їхню думку, комплекс негативно вплине на довкілля та здоров’я і комфорт жителів.
Головним гаслом громадських слухань слала вимога громадян будувати завод за межами Львова.
Зокрема громада непокоїться за долю очисних споруд Львівводоканалу, адже завод повинен бути розташованим саме на цій території, що за словами людей, може призвести до техногенної катастрофи екологічного характеру.
Також люди висловили свою недовіру щодо інформації, яку подає влада щодо кількості сміття, яке буде перероблятися на заводі. Громадяни вважають, що дані суттєво применшили, а насправді ж, враховуючи те, що Львів – туристичне місто, сміття буде значно більше.
«5-та стаття Конституції України гласить, що влада належить народу!», – наголошують обурені протестувальники.
Практично одноголосно громада проголосувала проти будівництва механіко-біологічного комплексу з перевантаження та переробки твердих побутових відходів на Пластовій, 13. Також люди заявили, що не пропустять жодну фуру з будівними матеріалами.
«Громада рахує ці слухання як ті, що не відбулися. Це не відіграє особливої ролі, але буде як застереження. Особисто, я вважаю, що завод повинен бути, але завод має бути в першу чергу безпечним для людей. По-друге, мають бути обговорення громади по цьому заводу, а не по оцінці ОВД: це є зовсім інші речі, він має бути на окраїні Львова чи у я комусь безпечному місці. Також повинне організовуватися безпечне захоронення залишків. Лише тоді воно має право на життя. А це – афера Садового та Ноздрі. Я категорично проти і будь-якими методами не допущу цього», – наголошує Ігор Муравський, еколог, депутат Жовківської райради.
Також еколог розповів про своє бачення розміщення заводу у Львові.
«Я вважаю, що в кожному районі Львова мають бути міні-установки біогазові, які будуть виробляти газ, пізніше цей газ буде сплаватись і виробляти електроенергію і заробляти на цьому кошти. Але наша ЛМР хоче заробити кошти вже, незважаючи на ризик для здоров’я мешканців», – додав Ігор Муравський.