Громадський Бюджет Львова 2019

З 15 серпня по 15 вересня триває подача проектів на третій конкурс Громадського Бюджету Львова 2019.

З 15 серпня по 15 вересня триває подача проектів на третій конкурс Громадського Бюджету Львова 2019.

Головним нововведенням цьогорічного конкурсу буде поділ на дві категорії — освітні та інші проекти. За іншими проектами зарезервовано не менше 40% коштів Громадського бюджету. Натомість освітні проекти мають змогу претендувати на 60% коштів.

Юрій Лукашевський, керівник управління «Секретаріат ради» ЛМР, зазначив, що «Усі проекти належать до сфери компетенції ЛМР, але пріоритетність робіт визначають люди. Завдяки таким проектам доводиться робити щось нетипове та нестандартне. Як приклад, зараз завершуються роботи біля Собору Святого Юра та ремонт дитячого майданчику в школі поблизу вулиці Стрийської. Проекти Громадського Бюджету дають можливість робити більш цікаві речі. Оригінальні ідеї мають силу притягувати, заманювати людей. Якщо в тебе оригінальна ідея, тобі набагато легше набрати необхідну кількість голосів та здобути підтримку людей».

Для реалізації проектів Громадського бюджету на 2018 рік було виділено 20 млн гривень. Щодо цього року – сума стане відомою у вересні після планового засідання. Але, як зазначив Юрій Олегович, сума повинна бути не менше 1% від бюджету розвитку. Тобто не менше 23 млн гривень.

За статистикою сайту Громадського бюджету Львова, наразі подано тільки 6 проектів на суму 5 млн 405 тис гривень. Але Юрій Олегович запевняє, що в тому немає нічого дивного. На останньому тижні люди починають масово реєструвати свої проекти. Так минулого року було зареєстровано біля 300 проектів, в першому – близько 200.

Нагадаємо, що впродовж другого сезону переможцями громадського бюджету визнано 38 проектів. Кожного місяця на проектній нараді міського голови оголошується інформація щодо реалізації проектів. Станом на початок серпня, 5 з 38 – реалізовано, 31 перебуває на стадії реалізації, згідно з планами, а щодо двох є відставання від графіків (з об’єктивних причин).

Також, Юрій Лукашевський акцентував, що відсоток реалізації проектів високий, тому можна бути впевненим, що якщо проект пройшов модерацію, то він буде обов’язково реалізований.

Додамо, що автором проекту може стати будь-який мешканець Львова, який досягнув 16-річного віку, або громадяни, які народились, навчаються чи мають нерухомість у місті. Так само ці категорії громадян мають право голосувати за проекти.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі