Інклюзія в школах та дитсадках стала обов’язковою вимогою

Наповнюваність класів з інклюзивним навчанням має складати не більше 20 учнів.

Згідно оновлених Державних будівельних норм інклюзія в школах та дитсадках стала обов’язковою вимогою.

Про це повідомив прес-центр Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

http://www.minregion.gov.ua/press/news/inklyuziya-v-shkolah-ta-ditsadkah-stala-obov-yazkovoyu-vimogoyu-partshaladze/

“1 вересня в дію вступили оновлені ДБН щодо проектування шкіл та 1 жовтня – оновлені ДБН щодо дитячих садків, якими введено обов’язкове проектування інклюзивного простору для дітей з інвалідністю у цих закладах“, – зазначили на сайті.

Оновлені ДБН сприятимуть інтеграції дітей в суспільство та всебічному зростанню поряд з однолітками, підвищенню доступності освіти та створенню реального безбар’єрного середовища в Україні в майбутньому.

“Відтепер при реконструкції та будівництві цих закладів обов’язково мають передбачатися доступні та універсальні класи, коридори, навчальні кабінети, ігрові кімнати та інші зали і приміщення. Також в рамках облаштування безбар’єрного простору будуть створюватися окремі класи або групи інклюзивного навчання, додаткові приміщення для медобслуговування та корекції розвитку – так звані ресурсні кімнати”, – прокоментував заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Ресурсні кімнати – це спеціально облаштовані класи для дітей з особливими освітніми потребами, де вони навчаються за індивідуальним планом розвитку у супроводі корекційного педагога.

“Сьогодні такі кімнати вже працюють у багатьох оновлених школах по Україні завдяки успішній реалізації проекту Благодійного фонду Порошенка та його голови Марини Порошенко. Безбар’єрність є також одним із головних принципів проекту «Новий Освітній Простір», який наразі реалізується Мінрегіоном та Міносвіти майже у 300 школах та дитсадках України”, – розповів Лев Парцхаладзе.

Згідно оновлених ДБН, наповнюваність класів з інклюзивним навчанням має складати не більше 20 учнів.

Крім цього, на сайті зазначили, що Мінрегіон працює над розробкою нового ефективного ДБН щодо доступності, який стосуватиметься усіх груп населення з інвалідністю: візочників, тих хто має вади слуху, проблеми із зором, а також інших маломобільних груп.

Розробкою нових ДБН займалися фахівці ПАТ “КиївЗНДІЕП”.

категорії
Суспільство

Публікації по темі