Кабельне телебачення подорожчає на 15-40%

Тарифи продовжують зростати через суттєве підвищення плати за електроенергію.

З 1 січня 2019 року значно подорожчають послуги платних телевізійних сервісів, зокрема кабельне телебачення, IPTV, телебачення інших технологій.

Про це повідомили на офіційному сайті Асоціації правовласників і постачальників контенту.

Як зазначила голова правління Асоціації правовласників та постачальників контенту Наталія Клітна під час конференції “Телеком. Інтернет. Медіа”, абонентська плата може зрости на 15-40%, залежно від регіональних особливостей, набору телевізійних телеканалів, різних економічних показників діяльності провайдерів.

“Відповідно до даних Державної служби статистики України за І півріччя 2018 року, середній об’єм реалізованих послуг на одного абонента кабельного телебачення, у тому числі цифрового, в Україні вже складає близько 72 грн. Однак тарифи продовжують зростати через суттєве підвищення плати за використання прав на інтелектуальну власність виробниками українського контенту, необхідність збільшення заробітної плати працівникам галузі, плати за електроенергію тощо”, – зазначили у повідомленні.

Так, мінімальні тарифи за доступ до пакетів лише з українськими телеканалами можуть складати приблизно 56-70 грн, залежно від благополуччя регіону. Але оскільки провайдерам доводиться також витрачати значні кошти на закупівлю прав на ретрансляцію розважальних іноземних телеканалів для того, щоб зацікавити абонента і створити додаткову цінність телевізійної послуги у порівнянні з безкоштовною ефірною цифрою, тарифи можуть бути і вищими.

На думку представників провідних вітчизняних медіа підвищення тарифів обґрунтовується необхідністю збільшення обсягів фінансування виробництва українського контенту, створення українських історій, що необхідно для державотворення і що цілком слід підтримувати.

Проте, доступ до лідерів перегляду – українських телеканалів – залишається безкоштовним для глядачів супутникового, ефірного цифрового телебачення та у мережі Інтернет, що створює нерівність умов для розвитку різних підприємств зв’язку у сфері телебачення.

Директор напрямку платного ТБ “1+1 медіа” Ярослав Пахольчук зазначив, що з 31 травня 2019 року планується припинити безкоштовний доступ глядачів супутникового телебачення до провідних українських телеканалів кодуванням їхнього сигналу надійною системою умовного доступу. Після кодування пакет супутникового телебачення з українськими телеканалами коштуватиме приблизно 70 гривень.

Провайдери-практики під час конференції критично оцінили оптимістичний настрій щодо збільшення глядачів платного ТБ за одночасного суттєвого подорожчання послуг.

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі