Кабмін роз’яснив, як зміниться сума в платіжках за опалення

Кабінет міністрів на своєму офіційному сайті показав у презентації, як знизив суми в платіжках за опалення і гарячу воду у 124 містах України.

Кабінет міністрів на своєму офіційному сайті показав у презентації, як знизив суми в платіжках за опалення і гарячу воду у 124 містах України.

Раніше уряд опублікував постанову про перерахунок тарифів на опалення.

Як змінилась сума:

  • сума перерахунку за 1-кімнатну квартиру — від 80 грн в Київській області і до 292 грн в Львівській;
  • за 2-кімнатну квартиру — від 110 грн в Чернігівській області до 435 грн в Дніпропетровської області;
  • за 3-кімнатну квартиру — від 140 грн в Дніпропетровській області до 563 грн в Рівненській області.

У той же час у Тернополі, за рішенням органів місцевого самоврядування, люди отримали знижку за послуги теплопостачання за три місяці: жовтень, листопад і грудень 2019 року.

До урядової ініціативи щодо перегляду тарифу приєдналися вже 19 обласних центрів: Вінниця, Луцьк, Дніпро, Маріуполь, Житомир, Запоріжжя, Біла Церква, Кропивницький, Сєвєродонецьк, Львів, Одеса, Рівне, Тернопіль, Харків, Херсон, Хмельницький, Чернігів, Івано-Франківськ, Київ.

В кінці листопада 2019 року президент Володимир Зеленський заявив, що тарифи на опалення для населення повинні бути знижені вже в грудні.

Кабмін доручив скорегувати «платіжки» за теплову енергію відповідно до ринкової ціни на газ. За словами прем’єра, суми в платіжках повинні бути знижені на 30% — в середньому на 300-400 грн.

За словами Гончарука, сьогодні теплогенеруючі підприємства враховують у своїх тарифах торішню ціну на газ у розмірі 7482 гривні за тисячу кубометрів, у той час як ринкова ціна газу зараз значно нижче. Тобто, фактично, тариф розрахований на основі торішніх цін.

 

категорії
Суспільство

Публікації по темі