Користуватися е-квитком львів’яни зможуть ще не скоро

Загальна вартість проекту – 11,2 млн євро.

Наразі триває тендерний процес впровадження автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті. На сьогодні для впровадження електронного квитка було здійснено низку кроків, серед яких розробка бренд буку та створення візуалізації «ЛеоКарт».

Про це сьогодні, 12 грудня, розповів Андрій Білий, заступник директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР під час брифінгу.

“З впровадженням автоматичної оплати за проїзд ми передбачаємо заміну концепції на оплату транспортної роботи, а саме – безготівкова модель оплати проїзду. З введенням електронного квитка ми хочемо змінити парадигму відносин між пасажиром і громадським транспортом. Буде оператор електронного квитка, який збиратиме кошти, а потім за транспортну роботу, відповідно, виплачуватиме кошти кожному перевізнику», – зазначив він.

Наразі участь у тендерному процесі проекту АСОП (е-квиток) беруть 20 компаній з усього світу.

«Якщо буде все сприяти, не раніше літа наступного року ми почнемо вже монтаж обладнання на 700 одиниць, який може тривати півроку. І це лише монтаж обладнання, а тестування системи, налаштування, навчання, навіть видача карток триватиме приблизно рік», – додає Андрій Білий.

Зокрема під час брифінгу інформували про ідею зробити квиток не разовим, а часовим, за європейським стандартом. Тобто можна буде заплатити не за один проїзд, а за певну кількість годин або днів користування громадським транспортом.

Також в ЛМР нагадали, що «Львівавтодор» та ЄБРР підписали кредитний договір на суму 10 млн євро щодо впровадження у Львові автоматизованої системи оплати проїзду у громадському транспорті. Загальна вартість проекту – 11,2 млн євро.

категорії
НовиниСуспільство

Публікації по темі